Vojta Štajf v Subaru WRX STI zkusil v Mostě překonat čas Petra Fulína

Nebyl to duel v tradičním slova smyslu... Jeden závodník se sportovním vozem jedné značky zajel čas na okruhu a druhý, s vozem od konkurence pak vyrazil srovnat síly.

Ten, kdo se alespoň trochu orientuje ve sportovní jízdě autem a zná tuzemské závodní okruhy ví, že zajet kolo na okruhu v Mostě pod dvě minuty znamená, že umíte řídit, nebo řídíte velmi rychlé auto, anebo obojí.


Náš okruhový závodník a několikanásobný mistr Petr Fulín potvrdil své umění a mistrovství tím, že v Seatu Leon ST Cupra zvládl mostecké kolo pod 1:58. Subaru vyslalo, v přátelské snaze zdvihnout pomyslnou rukavici a zkusit zajet co nejlepší čas v některém voze z aktuální nabídky značky, na tu samou závodní trať svého matadora. Ehm, „v některém voze…“ Je nabíledni, že šlo o WRX STI a že ho řídil Vojta Štajf. Který přistoupil k úkolu po svém, „po soutěžácku“ a jeho rozevlátá radostná jízda je patrná z vloženého videa.

Hledat v počinu snahu o přímé srovnání samozřejmě nelze, auta jsou odlišná, pneumatiky jsou jiné a jiné byly i podmínky na trati, my za tím vidíme touhu lidí od Subaru nesedět na zadku, angažovat se, neusínat u monitoru počítače, ale vyrážet s auty přímo do akce. Z naší strany tedy ještě jednou gratulace Petru Fulínovi za vynikající výkon a díky Subaru za to, že má odvahu jít do reálné konfrontace, a zároveň snahu pobavit příznivce sportovní jízdy a vnést do často zkostnatělého marketingového prostředí nějaké to vzrušení.

Chopí se příležitosti i další značky? Vždyť by právě toto mohl být základ nové české tradice, prezentovat své stroje a závodníky tak, jako to probíhá v globálním měřítku na Severní smyčce… Kdo další zkusí zajet Most pod dvě minuty?

8.6.2015 10:02| autor: Filip Rakovan

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist