Video s vulgárním názvem nese překvapivě přímé a zřejmé poselství

Prezentovat klip s "idioty" v názvu může zavánět snahou o lacinou atraktivitu, v reálu je ale sestřih nehod velmi pravdivým a syrovým dokladem toho, jak snadno může ke karambolu na silnici dojít.

Videa s bouračkami tu a tam publikujeme a většinou s dovětkem, že jde o zábavu na páteční odpoledne a podobně, přičemž v klipu pak jsou většinou legrační kolize a nehody pro zasmání. Tento snímek je jiný, rozhodně ne zábavný.

Autor videa ho nazval „idiotští řidiči,“ což je spíše jen vulgární než trefné, protože v klipu v absolutní nahotě a přímosti vidět, jak to funguje při nehodě a nemohou za to řidiči, z jejichž pohledu je nehoda vidět. Zapomeňte na zpomalené scény prostříhané se záběry na obličeje řidičů ve stylu filmů a la Rychle a zběsile.

Ne, ve skutečnosti je to jinak. Rychle, v tichu, bez emotivní hudby. Jedete, a zničeho nic rána a je to. Viz třeba první nehoda, kdy se nečekaně objeví auto za kamionem. Ovšem ta druhá, to už je opravdu kruté. Stačí, jen aby jedno auto brnklo o druhé a co se stane potom…?

Berme prosím tedy tento klip jako připomínku toho, že na silnicích nejsme sami, že je zapotřebí stále se dívat kolem sebe (ne do mobilu) a snažit se předvídat chování ostatních řidičů. Jak je patrné z nahrávky, dramatická událost přijde obvykle ve chvíli, kdy by to jeden opravdu nečekal.

14.12.2016 10:32

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist