VIDEO: Katastrofální zima na silnicích

Mrazy, led a sníh nás trápí už několikátý týden a silničáři spí. Je to dobře? Mají se v jiných koutech světa hůř? Sledujte zkázu, šrotování a bezmoc.

Sypač s českou poznávací značkou aby na silnici pohledal a chodníky jsou na tom ještě daleko hůř. Asfalt i dlažební kostky pokrývají tlusté vrstvy sněhuledu. Zlepšení je v nedohlednu, takže si prostě budeme muset dávat pozor. Bohužel ani hojný výskyt silničářů nemusí být zárukou bezpečí, jak dobře ilustrují některé zahraniční zkušenosti.

Video přiložené vlevo vzniklo včera večer, tedy 6. ledna, v Berouně. Některé okamžiky působí komicky, ale jsou na našich silnicích nepříjemně běžné. Daleký sever není tak daleko, jak by se mohlo zdát. Řidič Citroënu C4 Picasso se za volantem jistě nesmál, stejně jako aktéři dalších beznadějných pokusů o zaparkování.Aby vás snad nepřepadla deprese ze smutného vývoje ve střední Evropě, máme i pár videí ze zahraničí. Infomace o prvních symptomech zimy dorazily už 22. litopadu z amerického Seattlu (video Pozor, náledí!, plus další videa aut), kde se auta klouzala z kopce jako na bruslích.

Co přesně dokáží silničáři v akci, ukázaly letos případy z New Yorku (video Silničáři útočí! Opět…) a ze Ženevy (video Když i pluhům dojde dech). Při pohledu na sypač šrotující auta, na prchající řidiče, nebo na uvězněný bagr, kterak válcuje nevinný Ford Explorer (může být velké SUV v době ekologické skutečně nevinné?), je člověk skoro rád za ten led a sníh…

Máte podobné zkušenosti? Podělte se o ně v diskusi pod článkem. Na www.autotube.cz rádi zveřejníme také vaše videa.

autoweb.cz

7.1.2011 11:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist