V Sosnové proběhl kurz sportovní jízdy

Global Racing Aréna v Sosnové u České Lípy pořádá řadu různých akcí. Kurz sportovní jízdy je jednou z nich.

Nabídka kurzů obsahuje jak školy bezpečné jízdy pro běžné řidiče, které jsou zaměřené na základní zvládání automobilu, tak i pro pokročilejší jezdce. Právě ti se na závodní dráze v rámci kurzu sešli.

Důležitým pilířem školení byla teorie, bez té to nejde, probírali se zásady a základní pojmy. Od správného sezení v autě, přes držení volantu, brzdné body, až třeba k tomu, co je to apex zatáčky.

A pak už byla na řadě praxe. Tedy jízda na dráze okruhu. Ideální stopa byla základním stavebním kamenem, na pořadu dne byly brzdné body, a pak už vlastní jízdy, kdy žáci pod dohledem instruktora (a pokynů z vysílačky) trénovali průjezdy jednotlivých sekcí dráhy.

Závěr kurzu patřil zkušenosti v upravených autech, ve strojích vybavených sportovním podvozkem a ochranným rámem. Jízda na limitu? To si pište!

Kompletní nabídku kurzů najdete na webu Global Racing Arény, další termín kurzu sportovní jízdy je naplánován na 12.3.2012. Pokud technika dovolí, my budeme u toho.

Autoweb.cz

21.2.2012 12:30

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist