Uvidíme ve Frankfurtu jednomístný Volkswagen?

Světová dvojka chystá elektromobil s kabinou pro jediného pasažéra. Bude úspornější než XL1 se spotřebou 0,9 l/100 km. Představí se do pár týdnů.

Německý Volkswagen nejspíš přiveze na svůj domácí autosalon minivůz úspornější než nedávná rekordní studie XL1. Stroj je hotový a světu se představí do několika týdnů – není jasné, jestli to bude zrovna ve Frankfurtu, ale tato možnost je nejpravděpodobnější. Nová studie Volkswagenu uveze jediného člověka, což umožní udržet hmotnost i rozměry při zemi. Existenci konceptu prozradil v rozhovoru pro Financial Times šéf vývojářů VW Jürgen Leohold, odmítl však mluvit o dalších podrobnostech s tím, že se je dozvíme brzy jinou cestou.

Nový vůz bude dalším krokem Volkswagenu na cestě za pozicí světové jedničky nejen na trhu s novými auty, ale také co se výroby technicky vyspělých strojů týče. Do roku 2018 mají být tři procenta ze všech prodaných volkswagenů na elektřinu.Leohold se rozpovídal také o tom, že automobilka nesměřuje k pouhému prodeji aut, chce nabízet komplexní technická řešení. Reaguje tak na kritiku ekologů, podle nichž výrobci nabízí elektromobily jako bezemisní, přestože je řidiči dobíjí elektřinou z tepelných elektráren. „Koupíte si Volkswagen a dostanete k němu energetický balíček, který naplní všechny vaše vize,“ řekl Leohold.

Němci nedávno oznámili, že zainvestují 120 milionů eur do stavby dvou vodních elektráren v Brazílii. Uzavřeli také smlouvu s rakouskou společností Verbund, která pokryje asi deset procent spotřeby německých továren VW z obnovitelných zdrojů. Podle Leoholda chce VW do konce dekády snížit emise CO2 produkované při výrobě aut o čtyřicet procent.

autoweb.cz

24.8.2011 7:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist