Underground Racing Lamborghini Gallardo: 1500 koní!

Má tohle smysl? Leda, pokud potřebujete roztlačit dopravní letadlo na vzletovou rychlost...

Nad smyslem této úpravy zůstává rozum stát. Sériové Lamborghini Gallardo má výkon přes 500 koní a musíte hodně dlouho pátrat, než najdete silnici, kde ho můžete všechen použít. Bugatti Veyron má výkon 1001 koní a při veškerém respektu dokáže jen opravdu velmi málo majitelů dostat celou tuhle porci na silnici, neboť prostě není kde.

Úpravce Underground Racing právě představil Twin Turbo kit pro Lamborghini Gallardo, který může z desetiválce dolovat až 1500 koní výkonu. Tisíc pět set koní! To je trojnásobek původní hodnoty.

Za zmínku stojí i fakt, že tento výkon se podařilo naměřit na kolech. Při předpokládaných ztrátách přibližně 15 % tak není bez zajímavosti, že motor sám o sobě produkuje přes 1700 koní. A toho dosahovaly motory stíhacích letounů ve čtyřicátých letech…

Docela by nás zajímalo, jak se s tímhle jezdí v provozu. Underground Racing totiž neuvádí, zda namontoval nějaké „kouzelné“ tlačítko, kterým se omezuje plnící tlak turba a nárůst výkonu tedy není tak brutální, což umožňuje auto používat v normálním provozu. Také zůstává otázkou životnost převodového ústrojí, ale šestistupňový manuál byl prý posílen.

Podle úpravce se podařilo dosáhnout ve sprintu na čtvrt míle času „pod 10 sekund“ a cílové rychlosti skoro 260 km/h. A to je docela slušné. Maximální rychlost je „omezena“ délkou převodů, ale nepochybujeme, že po náležitých úpravách by Lambo dosáhlo hodnot blízkých Bugatti Veyron.

autoweb.cz

24.11.2009 9:03

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist