Týden na Autotube: Na zadních

Krocení silných zadokolek je návykové, ať už mají vzadu jedno nebo dvě kola. Opatrnosti však není nikdy dost - čím víc koní, tím větší rizika.

Hvězdou tohoto týdne, stejně jako některých minulých, byl motocyklový kaskadér Jorian Ponomareff. Umíte driftovat na motorce v sedě na řídítkách? Ne? Tak proč sedíte u počítače, jděte trénovat!

Uřídit silný stroj, který veškerý potenciál svěřuje zadním kolům, je odjakživa trochu umění. Jeho praktikování však doprovází značná míra uspokojení. Jak si počínají menší i větší profesionálové můžete sledovat na dvacetiminutovém videu ikony pohonu zadních kol, Porsche 911, ve všech barvách a generacích, případně na sestřihu z britského šampionátu drifterů. Rizika spojená se zábavou za volanty silných zadokolek vám pak názorně předvede řidič Chevroletu Corvette. Nebo máte raději spektakulární a nekonečné bouračky dragsterů? Mimochodem Tata Nano je také zadokolka, má dokonce stejně jako 911 motor vzadu.Silné zadokolky samozřejmě nejsou tím jediným, co může fandu rychlých kol zaujmout. Někdy stačí překvapivě málo – doporučujeme nepřehlédnout video pětikilového auta na ovládání Traxxas XO-1. Stroj poháněný elektromotorem má totiž pohon všech kol a jezdí pekelně rychle: 160 kilometrů v hodině překoná za 4,92 sekundy. To první je rekord ve světě strojů na ovládání, na druhé z čísel nemá žádné auto, byť by mělo sebevětší spalovací motor. Ne že by však s velkými auty byla menší zábava. Jak jsem se bavili v BMW X5 M vám přiblíží krátký sestřih záběrů z měření v Mostě.

Co dalšího zajímavého jsme viděli? Možná jste na něj už natrefili, ale ještě jednou: Podívejte se na nepříjemně podrobné video tragické nehody z Le Mans, která v roce 1955 připravila o život 84 lidí a 120 dalších zranila. To rekordní stroj Speed Demon všechny své pokusy přežil bez problémů, a to jel až 650 kilometrů za hodinu. Aerodynamika? Jistě – a jak se na ní pracuje můžete vidět na video s Chevroletem Camaro v hlavní roli.

Další zajímavá videa hledejte každý den na Autotube.cz.

4.12.2011 1:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist