Tréninkové centrum Polygon Brno zahajuje provoz. Nabídne školu bezpečné jízdy i kurz pro odpočet trestných bodů

Zdokonalit se v řízení svého auta nebo si odmazat trestné body za dopravní přestupky. K tomu dostávají příležitost řidiči na novém multifunkčním polygonu přímo v areálu brněnského Masarykova okruhu.
titulka-treninkove-centrum-polygon-brno-zahajuje-provoz-nabidne-skolu-bezpecne-jizdy-i-kurz-pro-odpocet-trestnych-bodu-1100x618.jpgCelá galerie 5 Zdroj: archiv redakce

Škola bezpečné jízdy, která zlidověla pod pojmem škola smyku, tvoří základ nabídky kurzů Polygonu Brno. „Chceme, aby se polygon stal místem, kde si lidé cíleně zlepšují své řidičské schopnosti, protože jim záleží na tom, že se během cestování cítí bezpečně. Asi každý známe někoho, kdo za sebou má těžkou nehodu, přitom velké části havárií se dá předejít,“ vysvětluje jednatelka společnosti Autopolygon s.r.o. Ivana Ulmanová.

Úvodní termíny pro školu bezpečné jízdy už jsou zájemcům k dispozici. „Celodenní kurz je postaven tak, aby účastníka silničního provozu naučil správným řidičským návykům při běžné jízdě. Zároveň ho připraví na krizové situace, se kterými se na podzim a v zimě mohou řidiči setkat o to častěji. Především pomocí nácviku krizového brzdění a zvládnutí nedotáčivého i přetáčivého smyku,“ představuje náplň kurzu Norbert Mikulec, hlavní instruktor společnosti SuperDRIVE, která na polygonu tréninky realizuje.

Trénink pro maminky i firemní klientelu

Nabídka kurzů na Polygonu Brno je daleko pestřejší. „Spustili jsme například půldenní tréninky pro maminky. V jejich rámci se více zaměřujeme na specifika jízdy s malými dětmi. Rodiče se na kurzu naučí, jak správně zacházet s dětskou autosedačkou a seznámí se s legislativou,“ popisuje obchodní ředitel Polygonu Brno Radim Dirgas. Na jaře se do portfolia služeb přidá žádaný kurz sloužící pro odpočet trestných bodů nasbíraných za dopravní přestupky.

Tréninkové centrum svými parametry splňuje podmínky pro školení nákladních vozů, čehož mohou využít například jednotky integrovaného záchranného systému. Areál je zároveň vhodný i pro výuku bezpečné jízdy na motocyklu.

Nejmodernější tréninkové centrum v Evropě

Polygon Brno nabídne řidičům špičkové vybavení, kterému dominují tři výukové moduly s kluznými plochami, aquaplaningovým bazénem nebo tržnými deskami pro simulaci smyku. Součástí tréninkového centra je i okruhová dráha o délce 1 250 metrů.

Polygon Brno v číslech:

  • doba výstavby 8 měsíců (duben – prosinec 2017)
  • přetěženo 200 tisíc tun zeminy
  • položeno 57,5 tisíce tun asfaltu
  • 9,5 kilometrů kabelového vedení pro ovládání vodních prvků a dalšího vybavení
  • 4 kilometry tlakového potrubí pro rozvod vody
  • 170 vodních trysek, které jsou součástí vodních prvků
  • akumulační jímka pro zachycení 1 500 m3 dešťové vody
12.12.2017 6:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist