Trend letošního roku změna barvy vozu

Z černého na bílé, ze zeleného na červené, z lesklého na matné nebo kombinace původního laku se zlatou, stříbrnou, karbonem či chromem. Řeč je o změně barvy vozu. Pomocí samolepících grafických fólií je dnes již možné takřka cokoli.

Díky grafickým fóliím 3M určeným pro polepy vozů můžete změnit vzhled vašeho miláčka během několika hodin. Důvod pro změnu barvy můžete mít jakýkoli. Již vás nebaví vaše stávající barva vozu, chcete ochránit lak vašeho nového vozu, zrenovovat váš starší kousek či si chcete pouze vyzdobit jednotlivé části auta.

Údržba je stejná jako u laku. Stačí voda s trochou saponátu a měkký hadřík či houbička. Nemusíte se bát ani nechat si auto umýt v myčce. Pro choulostivější vzory jako je matná či karbonová textura se doporučuje použít přípravek z autokosmetické řady 3M na kůži a vinyl.

Jezdíte-li rádi k moři, kde pálí sluníčko, či naopak do hor, kde je chladnější podnebí, můžete zůstat klidní. Fólie 3M určené na polep vozu jsou pro tyto účely testovány a na voze vydrží až 5 let.U značkových fólií se nemusíte obávat ani jejich zpětného odstranění a  poškození laku. Naopak, díky fólii jste původní lak ochránili od drobných oděrků či před vyblednutím od slunce.

Pokud se pro změnu barvy vozu rozhodnete, neměli byste zapomenout uvést změnu barvy v technickém průkazu. Dále buďte obezřetní u výběru materiálu. Některé nekvalitní fólie se po čase začnou odlepovat a  vytvářet bubliny. Nemluvě o tom, že mohou na autě poškodit původní lak při svém odstraňování.

Materiály 3M jsou vybaveny speciálně upraveným lepidlem s kanálky a  některé také navíc obsahují mikrokuličky, díky čemuž se fólie snadno a  rychle aplikuje. Polep vozu trvá den až dva v závislosti na typu vozu a  náročnosti aplikace. Pokud se rozhodnete pouze pro polep zrcátek karbonem či střechu s kartáčovaného hliníku odjedete od aplikátora mnohem dříve.V České republice je již celá řada zkušených aplikátorů a společnost 3M k jejich rozvoji přispívá také pořádáním konferencí na téma polep vozu za účasti nejlepších profesionálu v oboru ze sousedního Německa. Mezi partnery, kteří poskytují 3M MCS záruku patří společnosti Spyron s.r.o. a  také Mezanin s.r.o.

Společnost 3M nabízí pro úpravy vozů celou řadu fólií. SC85 je fólie určena pro změnu barvy vozu, s IJ180 pro digitální tisk můžete na svém autě vytvářet barevné grafiky, řada DI-NOC je určena k designován úpravám vozu jako jsou například již zmiňovaná karbonová zrcátka a  úplnou novinkou jsou fólie řady 1080, kde můžete najít kartáčovaný hliník, titan a další zajímavé vzory či matné provedení barev.

Více se o možnostech s grafickými fóliemi dočtete na stránkách http://solutions.3mcesko.cz/wps/portal/3M/cs_CZ/GraphicSolutions/Home/?WT.mc_id=tuning_PR_autoweb

30.5.2011 5:59

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist