TheBreakOut Praha: Unikněte z tajemné komnaty!

Únikové hry / Escape Games jsou zábavné detektivní hry v reálném prostředí tajného pokoje, ve kterém tým hráčů překonává překážky tvořené z logických hádanek a mechanických nástrah.

Znáte únikové hry? Začaly vznikat jako alternativy k počítačovým únikovým hrám a poprvé se objevili zhruba v roce 2007 v Japonsku. Odtud se zcela neočekávaně začali šířit do východní Evropy a obzvláště populární se stali zejména v Maďarsku. Není to 100% ověřeno, ale v jednu dobu jen v samotné Budapešti bylo prý více jak 60 Únikových pokojů. Nyní jsou ve většině světových městech a ani České Republice se nevyhýbají. V České Republice jsou nejvíce zastoupené v Praze, ale jsou i v menších městech. A jak že se reálná úniková hra hraje?

Máte daný čas kdy vy a vaši spoluhráči z řad kamarádů a nebo rodiny jste v místnosti a nacházíte různé znamení a indicie. Je jen na vašem týmu, jak si s těmito hříčkami a indiciemi poradíte. Jak je poskládáte a jak bude schopni využít různých předmětů v místnosti tak aby jste se dostali zase o krok dále v řešení záhady. Hra www.thebreakout.eu Karel IV. o kterou hrajeme v naší soutěži je zasazena do doby Karla IV. Karel IV. nechal vytvořit nové korunovační klenoty, ale těsně před jejich představením veřejnosti se ztratil jeden z nejkrásnějších diamantů z královského pokladu. Král Karel IV. povolává skupinu nejzkušenějších rychtářů (vás hráčů), aby celou záhadu vyřešila a našla ztracený diamant.

Karel IV. na řešení spěchá a rozhodl, že rychtáři neopustí palác, dokud záhadě nepřijdou na kloub. Věnoval jim pouze 60 minut na nalezení ztraceného diamantu. Pokud záhadu vyřeší, bohatě se jim odmění, pokud nikoliv… Úniková hra / Escape Game je zábava a skvělý zážitek pro skupinu přátel nebo spolupracovníky z kanceláře. Další velkou skupinou pro které jsou Escape Games velmi atraktivní jsou rodiny s většími dětmi. Například děti od 10 roku a výše si Únikovou hru velmi užijí. Většinou nejsou schopny porozumět všem skrytým hádankám ale jsou velmi motivované nacházet jednotlivé indicie a skládačky.

Finální složení indicií je již pak na rodičích a nebo na jejich starších sourozencích. Rozvedený otec a jeho ratolest si Exit Game 100% užije a o zábavu na víkend bude postaráno. Asi ne všechny z Únikových her v Praze jsou pro již takto malé děti, protože některé se specializují na velmi složité konstrukce ve svých hrách, protože jejich návštěvníci takové složité hry vyhledávají. Úniková hra www.thebreakout.eu v Praze 1 na Petrské ulici 29 je jednou z těch co myslí i na tyto menší návštěvníky.

14.9.2015 5:42

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist