Testujeme služby čerpací stanice Shell

Přijedete s prázdnou nádrží a dotankujete palivo. A občerstvíte se, dáte si dobrou kávu, nakoupíte jako v supermarketu a pošlete balík?

Na začátku byla tak trochu recese, která vycházela z inspirace závodů F1, vyzkoušet si „servis“ jaký zažívají piloti soutěžních monopostů, tedy přije s autem, během několika sekund mít dotankované palivo, možní doplněné tekutiny, vyměněné pneumatiky (jakkoli tohle už je optikou F1 tak trochu přežitek). K přímé realizaci bylo samozřejmě daleko jako k jakékoli jiné fikci, ovšem ne tak docela – pokud může Sebastian Vettel přijet do depa a odjet záhy s dotankovanou nádrží vysokooktanového paliva Shell, my můžeme vlastně také.


Paralelně testujeme samotné palivo – a reporty budeme přinášet postupně tak, jak budeme analyzovat všechna nasbíraná data, každopádně v rámci čerpání benzínu a nafty zkusíme využít i další, sekundární služby, které Shell na svých stanicích nabízí. Čerpací stanice dnes už zdaleka nejsou jen o tankování životadárných tekutin do nádrží automobilů, téměř na všech můžete dočerpat i svoje vlastní síly a naopak ze svých osobních nádrží něco… no… jak to jen říci kulantně? Odčerpat. Shell ovšem v poslední době nabízí mnohem víc a nás zajímalo, jak inovované služby na žluto-červených benzínkách fungují. Přeskočíme „obligátní“ servis zaměstnance, který se ujme tankovací pistole a palivo vám dotankuje, byť ne tak rychle, jak boxový tým mistra světa, a podíváme se na službu, kterou „na pumpě“ lze označit za velmi unikátní.

Jednou z nejzajímavějších služeb, kterou můžete na benzínkách Shell využít, je možnost odeslání menšího balíku prostřednictvím zásilkové společnosti DHL. Pokud vám hlavou prolétlo, že je tmavá čerpací stanice uprostřed noci ideálním místem k distribuci kontrabandu, pak je dobré vědět, že zákonem zakázané věci posílat nelze. A kanystr stooktanového benzínu také ne, jen balíky do určité velikosti a hmotnosti. Ideální ve chvíli, kdy na poště už zavřeli, jelikož u Shell mají otevřeno 24 hodin 7 dní v týdnu. Je třeba přiznat, že my jsme nic neposílali, vzhledem k tomu, že jako redakce trávíme společně víc času než by asi bylo zdrávo, co si potřebujeme předat si dáme „z ručky do ručky,“ a tak nebylo co posílat a komu, nicméně pod pokličku jsme se pokusili nahlédnout. Systém by měl být jednoduchý – přijdete s balíkem na čerpací stanici, u kiosku DHL zadáte potřebné údaje a vytisknete si štítek, s tím vyrazíte k obsluze stanice, vyberete si vyhovující krabici, zabalíte zásilku, olepíte štítkem, zaplatíte a je to. Jednou za den všechny zásilky sveze kurýr od DHL a v ideálním případě je druhý den zásilka na místě. Pokud někdo z vás, čtenářům již vyzkoušel, budeme rádi za zkušenosti, benefit v non-stop otevírací době je ale jasný.

  • obrázek1
  • obrázek2
  • obrázek3

Sušenky, sendviče, to je „klasika“ na většině čerpacích stanic. Na Shellu ale koupíte třeba čerstvé okurky, brambory, mléčné výrobky – za nás palec nahoru.

Že na vybraných čerpacích stanicích Shell funguje obchod pod značkou Billa už víte, o tomto projektu už jsme vás informovali a také jsme podávali zprávu, že aktuálně spolupráce obou značek pokračuje a rozrůstá se bratru na nějakých čtyřicet čerpacích stanic napříč celou republikou. Konkrétním pohledem – jídlo, pití a laskominy dnes nakoupíte u všech čerpacích stanic, jenže třeba čerstvé pečivo, ovoce nebo zeleninu jen tak někde neseženete.

V Bille u čerpacích stanic Shell ano, v rámci nezvykle širokého sortimentu zboží. Máte doma prázdnou ledničku, zapomněli jste na nákup a už je všude zavřeno? My o tom můžeme vyprávět – noční přesuny ze závodních okruhů jsou v tomto ohledu jasnou příležitostí a ti zadaní z nás mohou potvrdit, že sms z domova ve stylu „nezapomen na nakup – rohliky, rajcata, brambory, zubni pastu  a cokoladu pro babicku, za pomoc s hlidanim“ na Shellu jde vyřešit. Ehm, já osobně přiznávám, že je umím vyřešit. Hlavně to čerstvé pečivo a zelenina jsou fajn a opověď na otázku „kde jsi nakupoval“ – „v Bille“ je vlastně pravdivá.

Ještě jednou noční zastávka na čerpací stanici – anebo pravidelná porada, když v pondělí vracíme testovací auta a mezi jednotlivými předávkami zajedeme na pumpu na kávu. Ta tak nějak patří neodmyslitelně i ke každé zastávce pro palivo na dlouhých cestách. Shell se spojil se světovým řetězcem kaváren Costa Coffee, a tak si lahodnou kávu této značky můžete vychutnat na mnoha čerpacích stanicích s mušlí ve znaku. My jsme na kvalitní kávu obzvláště citliví, ještě citlivější než na správné pojmenování jednotlivých druhů kávy dle objemu vody a stylu přípravy, a můžeme potvrdit, že tady nedostanete jen zahořklou černou vodu nebo naopak přeslazenou instantní břečku z automatu, který čistili naposledy v osmadevadesátém roce, ale materiál, na kterém si pochutnáte.


Systém, jakým zasílání balíků prostřednictvím DHL na čerpacích stanicích Shell funguje je snadno pochopitelný z přiloženého klipu. Zvládne to každý. 

Toalety jsou jedním z nejkritičtějších míst každého podniku. Říká se, že podle nich poznáte kvalitu restaurace a pro benzínky to platí stejně tak, pokud budeme možná více osobní, než bývá obvyklé, tak není nic horšího, než použít místo toaletního papíru cosi, co připomíná „šmirgl“ (v lepším případě) anebo křídový papír (v horším případě, z jasných důvodů).

Zkrátka udržovat čistotu a hygienu na dobré úrovni něco stojí a tak se u Shellu za použití WC platí 15 Kč (to je možná ta méně pozitivní zpráva, pokud koukáte na každou korunu a je to pochopitelné), na druhou stranu vám u kasy, podobně jako v Německu, těch 15 Kč odečtou z útraty. Znovu k pisoáru, dovolíte-li tuto jadrnější výzvu jako myšlenkový most přímo do prostoru toalet, u Shellu jsou toalety udržované na vysoké úrovni, takže se nemusíte obávat tolik nepříjemného použití veřejného záchodu spojeného se studeným/utrženým/mokrým/prasklým  prkýnkem, jako je někdy na čerpačkách běžné, nevábným překvapením pod mísou nebo odérem, který by zabil i pracovníka v docích v Londýně viktoriánské doby. Skvělým detailem jsou odkládací prostory, takže nemusíte řešit žádnou ošemetnou situaci „kam s tím.“ Řeč je o příručním zavazadle samozřejmě.

  • obrázek1
  • obrázek2
  • obrázek3

Baristu „hrajícího si“ s plecháčkem vyšlehaného mléka a tvořícího ornamenty na kapučínové pěně nečekejte, ovšem kvalitní, čerstvě mletou zrnkovou kávu ano.

Pokud máme dospět k nějakému závěru, tak se hodí možná zmínit, že čerpací stanice Shell nabízejí jak obvyklé služby, které na pumpách čekáte, ve vysoké kvalitě, tak i nadstandardní služby, které zase až tak obvyklé nejsou. S vysokým standardem korespondují odpovídající ceny za palivo, vzhled a čistota jednotlivých stanic i ochota a kompetentnost personálu, kdy můžeme prohlásit, že nejsrdečnější zkušenost máme s dámami od Velkého Újezdu, kde úslužnost přecházela doslova v srdečnost, spokojeni jsme byli u Velkého Meziříčí, kde drobné nedostatky v informovanosti o některých možnostech placení obsluha vyvažovala osobním šarmem. Podtrženo a sečteno – paliva Shell ohodnotíme, jak už bylo zmíněno, podrobněji v samostatných článcích, nicméně káva byla velmi dobrá, toalety potěšily a možnost nakoupit si na Shellu jako v Bille je fantastická. A o tom DHL je dobré vědět, když ne dnes, tak jindy v budoucnu se třeba hodí.

9.11.2015 7:03| autor: Filip Rakovan

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist