Tesla Model S na pomerančích aneb jak oklamat autopilota

Dnešní auta jsou sice chytrá, ale stále je zle přechytračit. Někdy k tomu stačí i část zdravé svačinky.
titulka-tesla-na-pomerancich-1100x618.jpg Zdroj: youtube.com

Ve spoustě moderních aut vyšší třídy se už dnes můžete setkat s alespoň s mírnou formou autonomie – ať už jde o relativně jednoduché asistenty pro udržení vozidla v jízdním pruhu či adaptivní tempomat nebo systémy schopné nahradit řidiče za volantem úplně. Jakkoliv je většina systémů schopna pracovat relativně spolehlivě, z právních důvodů bývá jejich použití většinou omezeno tak, aby řidič musel při jízdě držet volant a věnovat se řízení.

Ačkoliv se těšíme na to, až za nás auto odřídí dálnici samo, zatím musíme uznat, že omezení jsou docela rozumná. Současné autonomní systémy se sice tváří docela schopně, avšak jde o stále mladé technologie potřebující k dokonalosti ještě pořádný kus ladění.

Najdou se ovšem řidiči, kteří technologiím důvěřují více. Nebojí se jim svěřit svůj život úplně a vymýšlejí proto způsoby jakým oklamat systém pro detekci řidičovy přítomnosti. Automobily většinou kontrolují, zda má řidič ruce na volantu, a pokud ne, začnou se nepříjemně připomínat. Kontrola to bývá většinou vcelku jednoduchá, kontroluje se pouze tlak na volant.

A stejně jednoduché pak většinou bývá kontrolu tlaku oklamat. Ostatně sami jsme úspěšně oklamali Škodu Octavia Combi RS. Nyní však stejný trik předvedl řidič Tesly Model S, jejíž autopilot se zatím stále řadí k těm nejschopnějším na trhu. I přesto mu k oklamání kontroly posloužil pouhý pomeranč. Automobilka sama na situaci zareagovala s doporučením, aby se řidiči věnovali řízení a na volantu měli ruce položeny po celou dobu jízdy.

2.2.2018 8:00| autor: Martin Kusyn

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist