Majitel Tesly Model 3 vyzkoušel netradiční způsob nabíjení. Rekuperoval energii při odtahu na laně

Američan se rozhodl otestovat, zda je možné dobít energii čistě rekuperací. Jedna míle na laně prodloužila dojezd o více než desetinásobek.

Foto: Youtube.com

Matt Shumaker z Youtube kanálu Tech Forum se rozhodl otestovat, co se stane, pokud se pokusí dobít svůj vůz rekuperací, zatímco je vůz tažen na laně. Zaháknul proto svůj Model 3 za Ford C-Max hybrid a několikrát v rychlosti 20 mil za hodinu objel blok domů, zatímco svůj vůz nechal rekuperovat energii.

Míle tažení na laně dostala ukazatel spotřeby do záporných hodnot, následně se Matt rozhodl otestovat, kolik toho musí najet, aby naměřenou spotřebu zase vynuloval. Proto tedy stejnou rychlostí objížděl blok dokola, než se denní spotřeba opět vynulovala. Nakonec se tak stalo až po dvanácti dalších mílích.

Tesla ve vyjádření pro server Jalopnik tento způsob dobíjení označila za velmi kreativní, avšak jej příliš nedoporučuje z důvodu zvýšeného nebezpečí při tažení vozu na laně vyšší rychlostí po delší dobu. Zároveň je lze tento způsob dobíjení vozu prohlásit za dosti sporný co se hospodárnosti týče – efektivita nabíjení vozu spalovacím motorem zabaleným v jiném autě je při přenosu energie tažným lanem přinejmenším pochybná.

23.11.2018 10:00| autor: Martin Kusyn | zdroj: Jalopnik.com

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist