Další nehoda Tesly Modelu S. Opět je na vině řidič, který se hloupě vymlouvá

Ačkoliv doba velmi pokročila a dnes jsou auta chytřejší než někteří lidé, stále nejsou neomylná. Autonomní jízda je ještě v plenkách, ale přesto se najde dost těch, kteří si myslí, že umělá inteligence zachrání nedostatek inteligence jich samých.
tesla-nehoda.jpg Zdroj: archiv redakce

Zdroj: Youtube.com

Takových nehod, kterých se účastnila auta společnosti Tesla, bylo už několik. Několik dalších nehod se stalo i jiným společnostem, které se testují různé druhy autonomní jízdy, Pokaždé byl ale vinen člověk, který nedával na testovaný systém autonomního řízení dostatečný pozor. Všechny tyto systémy jsou totiž stále ve fázi vývoje, a přesto se najde dostatek těch, kteří to odmítají akceptovat a myslí si, že je jejich auto dostane z každého maléru.

Zrovna tak je tomu v případě přiloženého videa. Na něm je zachycena nehoda Modelu S v rychlosti asi 45 km/h, která se stala před pár dny v Americe. Zajímavé je, že posádka auta se k nehodě vyjádřila velmi zajímavě. Podle ní totiž auto, v tu dobu přepnuté do systému autopilot, před nehodou nikoho nevarovalo a ani nezastavilo. Oni přitom byli velmi zaměstnáni chaosem, který byl na silnici a už neměli čas sledovat, co se děje před nimi. Ano, přesně tohle ta banda šílenců opravdu řekla. Krom toho, že lhala, protože na video je slyšet varovné pípání před nehodou, je dost absurdní svádět vlastní chybu na soustavu nedokonalých drátků a kabelů.

Děsí nás, že tací jezdí mezi námi a že jsou svéprávní. Ale je vidět, že všechny automobilky a technologické společnosti, které různé systémy autonomního řízení vyvíjejí, ví, proč to dělají. Hloupost některých totiž tímto mohou zachránit. Možná…

15.10.2018 8:00| autor: Anna Russová
Více o tématu: autaauto

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist