Tajné projekty: Audi A4

Designová řeč Audi se v poslední době ustálila. Jaký bude její další vývoj?

Na velké, otevřené masky, odkazují ke slavným závodním speciálům značky Auto Union, si už většina lidí docela zvykla, přestože na menších modelech, jako je třeba A3, stále působí snad až příliš výrazně.

Než přijde čas na další generaci oblíbeného sedanu A4, Audi má pochopitelně v rukávu ještě několik zajímavých novinek, například druhou generaci téměř kultovního TT a také supersport R8, založený na „malém“ Lamborghini Gallardu.

Podle naší skicy by nová A4 mohla vypadat o poznání agresivněji, než ta současná. Výrazná maska pochopitelně zůstane, ale doplnit by jí mohly ostřeji řezané světlomety a podstatně vyšší boky s výraznou vodorovnou linií nad klikami.

Co se týče pohonných jednotek, Audi má celou paletu pokrytou celkem dobře, takže se dá počítat pouze s mírnými úpravami a evolučními verzemi stávajících jednotek. Spekulovat se dá o menších motorech vybavených dvojicí turbodmychadel, se kterými momentálně experimentuje VW. Podle tvrzení automobilky by se mohlo podařit dosáhnout výkonu srovnatelného s podstatně většími kubaturami, ovšem při výrazně příznivější spotřebě a emisích. Pokud bude mít tato inovace úspěch, lze očekávat její rozšíření od spodních příček modelových řad koncernu, takže A4 by mohla přijít na řadu poměrně brzo.

Honza Koubek

23.1.2006 1:32

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist