Švédsko zvyšuje povolenou rychlost na dálnicích

Jak uvedla ČTK, Švédská vláda zvyšuje od příštího roku povolenou rychlost na dálnicích a rychlostních silnicích.

Pokud jste si právě vzpomněli na české návrhy ohledně rychlosti 160 km/h na vybraných úsecích a zaradovali jste se, že bude další argument pro, máme pro vás smutnou zprávu. Nejvyšší rychlost, povolená na švédských dálnicích totiž činí 110 km/h a od příštího roku si seveřané polepší jen o dalších 10 km/h navrch. Na rychlostních silnicích se čtyřmi jízdními pruhy budou moci uhánět stovkou, místo dosavadní devadesátky.

Mluvčí švédského dopravního úřadu odůvodnil nová pravidla tím, že dosavadní limity stejně nebyly příliš dodržovány, a navíc kvalita silnic a technická úroveň moderních automobilů zaručují, že zvýšení rychlostních limitů bude „bezproblémové“.

To jsou v podstatě stejné argumenty, které mnozí používají i pro zvýšení rychlosti na našich dálnicích. I ve Švédsku počítají s tím, že na některých komplikovaných úsecích dálnic zůstanou rychlostní limity omezené. Už od června se také chystá výměna spousty sedulí dopravního značení, aby se země srovnala s mezinárodními standardy a usnadnila orientaci turistům.

autoweb.cz

9.3.2007 11:17

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist