Supersporty v Brně 2009: reportáž + fotogalerie

Klub sportovních aut opět pořádal tradiční setkání s přístupem pro veřejnost. Autoweb.cz u toho samozřejmě nemohl chybět.

Smečka nejrozmanitějších supersportů z Klubu sportovních aut se opět sjela na Automotodrom Brno, kde se tentokrát předvedla i široké veřejnosti. Aktivity Klubu jsou totiž jindy vyhrazeny výhradně členům a pozvaným hostům.

Klub sportovních aut pořádá tyto akce již delší dobu a nejen u členů Klubu, ale zejména u fanoušků rychlých a exkluzivních aut, je o ně velký zájem. Vždyť mnoho z nás se se skutečným, živým, jezdícím a hřmícím supersportem setká buď v televizi – nebo právě na akci Klubu sportovních aut.

Letos se mohla veřejnost těšit na přibližně 150 na krev jezdící sportovních aut a na přibližně padesátku postávajících pozérů. Každopádně je potěšitelné, že tento poměr se každoročně zvyšuje ve prospěch adrenalinové zábavy a snad už příští rok uvidíme Veyron naživo na okruhu v plné palbě! Ehm, letos ho obehnali plotem a ani nás nenechali vyfotit si ho zblízka. Vyvstává tak otázka, jaký pak má takové auto smysl na okruhové akci. V tomto ohledu nám přijde účast a ostré nasazení Škody Superb minulé generace jako mnohem sympatičtější čin…

Než se otevřela nebesa, na trati se proháněly i závodní speciály BMW 1 Challenge a dokonce Formule 3000. Jinak jsme se mohli kochat obvyklou smečkou vozů Porsche 911 a BMW M3. Počet Audi R8 se opět zvýšil, právě na úkor emtrojek a devětsetjedenáctek. Perličkou pak byl Lotus Exige, Caterham či Lamborghini Murcielago (které zní opravdu jako rozzuřený roj divokých včel).

Nutno také podotknout, že oproti dřívějším ročníkům se letos po trati prohánělo velké množství vozů Ferrari. V boxech tak pózovaly většinou jen vytuněné devětsetjedenáctky od Gembally a spol. Těžko říci, k čemu je pak těch milion koní u čtyřikrát přečipovaného a ospoilerovaného Porsche 911 Quadro-Turbo, když stojí v boxech…

Na akci jsme si připravili i jedno překvapení pro naše čtenáře. Nejen, že jsme rozdali dvacítku volných vstupenek, ale jeden šťastlivec vyhrál jízdu na sedadle spolujezdce v Lamborghini Gallardo Superleggera. Výhercem se stal Tomáš Machálek z Bučovic.

Tomáš byl z jízdy opravdu nadšený. „Nikdy jsem nic takového nezažil. Byl to neuvěřitelný životní zážitek,“ komentoval divokou jízdu hned po vystoupení. „Asi nejintenzivnější bylo brždění a hlavně zatáčky, to jsem v autě létal ze strany na stranu. Vůbec se to nedá s ničím normálním srovnat,“ dodal Tomáš.

 

Na závěr několik krátkých postřehů:

Porsche 911 je prostě klasika a v rukou mistra natrhne triko i Audi R8 – na vodě!

Ferrari F430 má místo motoru ten nejlepší symfonický orchestr.

Sériové BMW 330i je i s naprostým začátečníkem v Brně o devět (!!) sekund rychlejší než Porsche 911 (997) Turbo. Zde vidíte, že záleží hlavně na srdci a odhodlání než na výkonu.

Nissan GT-R je pojízdný playstation, o čemž svědčí tři prakticky totožné časy tří různých aut a řidičů.

KTM X-Bow je možná jen odstrojené Audi a možná nemá pořádný zvuk… Ale na okruhu válí!

Všichni členové se chovají vesměs ukázněně a v boxech netúrují motory, negumují a nedělají jiné ptákoviny. Prostě se chovají jako vyspělí rozumní jedinci.

 

A ještě jedna perlička:

Do Brna přijel i Jaguar XJ 220 na čerstvých značkách. Majiteli musíme vyseknout pochvalu a oceňujeme, že i u nás žijí opravdoví znalci, kteří jdou do toho po hlavě.

 

Redakce děkuje Klubu sportovních aut za pomoc a spolupráci.

autoweb.cz

20.5.2009 11:09

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist