Studentský Rolls-Royce Apparition

Realitě je studentský koncept na hony vzdálený, ale nelze mu upřít originalitu. Měří sedm metrů a uveze nejméně pět lidí.

Excentrický je správné slovo. Rolls-Royce Apparition, studentský projekt Jeremyho Westerlunda, není krásný, jenže má v sobě něco zvláštního. Člověk by so ho skoro šel koupit. Samozřejmě pokud by nebyl čtyřikrát zmenšený. Design by potřeboval domyslet a doladit, ale myšlenka je zajímavá.

Apparition umně maskuje své schopnosti, uveze totiž minimálně pět lidí. Minimálně proto, že přesné číslo nebylo důležité ani pro samotného designéra, stejně jako nebyly důležité problémy technického rázu. Řidič sedí, podobně jako v kočárech a prastarých autech typu brougham, odděleně vystaven zlovůli živlů. Cestující najdou místo pod nízkou střechou za ním.

K designu není co říci, většinu zjistíte sami z obrázků. Velká kola jsou vykládaná pravým mahagonovým dřevem. Jeremy Westlund o svém výtvoru říká, že je inspirovaný velkými jachtami, což leccos vysvětluje. Rolls-Royce Apparition nepatří k malým autům, zmenšený měří téměř metr osmdesát a v životní velikosti by měl sedm metrů – o metr víc než Phantom.

7.1.2011 3:00
Více o tématu: Rolls Royce

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist