Škola smyku: Jak probíhá a pro koho se hodí?

V roce 2021 šetřila policie 99 332 dopravních nehod, ze kterých naprostou většinu způsobila lidská chyba. Potrénovat řidičské schopnosti pod taktovkou profíků na škole bezpečné jízdy se tak rozhodně vyplatí.
pr-clanek-skola-smyku-adrop-1-1-1100x618.jpgCelá galerie 5 Zdroj: Adrop.cz

Většina nehod na silnicích je naštěstí nezávažná. Přesto se hodí umět vozidlo ovládat natolik, abyste se jim vyhli pokud možno úplně. Největší podíl na nehodách mají novopečení řidiči. Ale ani řidiči, kteří za sebou mají desetitisíce kilometrů, nejsou bez viny. Ztratit kontrolu nad svým vozem můžete i po letech za volantem.

Škola smyku je tu od toho, aby vás naučila zvládat krizové situace v bezpečném prostoru, abyste pak v provozu věděli na první dobrou, jak reagovat.

Naučte se teorii a ověřte ji v praxi

Kurzy bezpečné jízdy začínají vždy teoretickou částí. Tam se dozvíte, jak si nastavit sedadlo, funkci airbagu i rozdíly mezi základními typy pneumatik. Také se seznámíte se zásadami bezpečné jízdy a různými situacemi, které na silnici mohou nastat, stejně jako to, jak v takovém případě postupovat. Jakmile budete nabušení vědomostmi, přichází čas vše vyzkoušet.

Vyzkoušíte krizové situace v bezpečném prostředí

Školy smyku probíhají v Mostě, Brně nebo Praze. Centrum bezpečné jízdy najdete i v dalších městech. Každá škola smyku má svůj polygon, který do různé míry dokáže simulovat mokrou nebo namrzlou vozovku i další záludnosti, které byste v provozu raději nechtěli potkat. Ideální je vyrazit na kurz bezpečné jízdy se svým autem, protože každé vozidlo se přece jen ovládá trochu jinak. Zatímco vy budete plnit úkoly za volantem, instruktor školy smyku s vámi bude stále v kontaktu přes vysílačku a bude vám dávat rady i zpětnou vazbu.

Škola smyku je opravdu pro všechny

Nejvíce z kurzu bezpečné jízdy vytěží začátečníci, kteří se se svým vozem teprve seznamují. Ale ani ostřílení řidiči by neměli usnout na vavřínech. Situací, které vás za volantem mohou potkat, je opravdu mnoho. A když si jejich zvládání naučíte v bezpečném prostředí polygonu, bude to rozhodně přínosnější. Nenechte se odradit názvem škola, tenhle zážitek může být i pořádně zábavný.

V některých kurzech se naučíte udělat otočku o 360 ° nebo si pořádně zadriftujete a zajezdíte v řízeném smyku. Pro řidičky je připravená škola smyku přímo pro ženy, kde je čeká profesionální přístup bez jakýchkoli předsudků.

Jste připraveni posunout své řidičské schopnosti o kilometry dál? Nebo vybíráte dárek pro řidiče? Tak teď už máte jasno!

28.3.2022 12:01| autor: Komerční prezentace | zdroj: Adrop.cz
Více o tématu: policieškola smyku

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist