Kde si porovnat ceny pojistek?

Blíží se konec platnosti vaší pojistky na auto? Pořizujete si nový vůz a přemýšlíte, u které pojišťovny ho pojistíte? Nebo vůbec neřešíte autopojištění, ale chcete se pojistit na cesty nebo si sjednat to nejvýhodnější životní pojištění? Pak určitě přemýšlíte, jak vybrat to nejlepší a zároveň nejvýhodnější. V dnešní době se přece jenom počítá s každou korunou.
autonehoda-1100x618.jpg Zdroj: Klikpojisteni.cz

Co všechno lze pojistit?

Pojištění je dnes na trhu celá řada, odvíjí se od toho, co chcete pojistit, nebo proti čemu se chcete pojistit. Sjednat si můžete:

  • Pojištění vozidla, které dělíme na povinné ručení (to musí mít sjednané každé vozidlo) a havarijní pojištění.
  • Pojištění majetku, pod kterým se ukrývá pojištění domácnosti (a jejího vybavení) a pojištění nemovitosti (pojištění stavby jako takové).
  • Životní pojištění
  • Cestovní pojištění
  • Úrazové pojištění
  • Pojištění odpovědnosti v běžném životě

Jak vybrat tu nejlepší pojistku?

Ať už si plánujete sjednat jakékoli pojištění, mezi ty nejdůležitější parametry, které rozhodně nesmíte podcenit, patří výběr rizik a nastavení pojistných limitů.

Každá pojistka vás chrání pro případ škod, které vzniknou neúmyslně v důsledku nějaké nešťastné náhody, nejčastěji jde o škody způsobené krádeží, vandalismem nebo živelnými pohromami. Liší se pojistku od pojistky a pojišťovnu od pojišťovny. Každý z nás se potřebuje pojistit proti něčemu jinému, není třeba se vždy pojistit proti všem pojistitelným rizikům. Proto výběr rizik dobře zvažte.

Když přijde na limity, ty udávají, do jaké výše bude pojišťovna plnit. Pokud bude limit příliš nízký, zbytek škody doplatíte z vlastní kapsy. Pokud bude vysoký, je to zbytečné a jen platíte vysoké pojistné. Limity většinou mohou být stanovené absolutní částkou nebo procenty.

Náš tip: Pojištění si můžete sjednat i online

Ty tam jsou časy, kdy jste kvůli sjednání pojištění navštěvovali jednu pojišťovnu za druhou a prosili je o vypracování nabídky. Pak jste před sebou měli hromadu papírů, ve kterých jste se sotva vyznali a vybírali tu pravou.

Dneska je to mnohem jednodušší, většinu pojistek si totiž můžete sjednat i online, bez nutnosti někam chodit. Stačí vám k tomu zařízení s přístupem na internet a pár minut volného času.

  • Po vyplnění pár základních údajů o vaší osobě a případně toho, co chcete pojistit, uvidíte na jednom místě přehledně seřazené nabídky, které jsou ušité přímo vám na míru.
  • Navíc se můžete dostat i k jinak neveřejným nabídkám a ušetřit klidně tisíce korun. A to už se v dnešní době vyplatí.
  • Vyškolení odborníci vám zodpoví všechny dotazy a pomohou případně i s výběrem pojistky.

Víte, že nikam nemusíte ani kvůli podpisu smlouvy? Akceptujete ji zaplacením pojistného, dokumentace vám pak přijde poštou.

13.12.2021 12:01| autor: Komerční prezentace | zdroj: Klikpojisteni.cz

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist