Seat se dohodl s odbory

Uzavřená dohoda o plánu zaměstnanosti omezuje zamýšlené propouštění na polovinu.

Dohoda o plánu zaměstnanosti byla uzavřena za prostřednictví katalánské vlády s hlavními odborovými organizacemi UGT a CC.OO. Tato dohoda umožní řešit současné problémy týkající se přebytku zaměstnanců, což má zaručit větší konkurenceschopnost automobilky Seat. Odborové organizace se do poslední chvíle snažily zachránit všechna pracovní místa, nakonec ale uznaly potřebu najít řešení, které by zohlednilo přebytek pracovních sil.

Opatření dohodnutá s odborovými organizacemi UGT a CC.OO snižují přebytek pracovních sil z 1346 na 660 zaměstnanců a zároveň minimalizují negativní dopady na dotčené zaměstnance formou přeložení do jiných oddělení společnosti nebo finančními kompenzacemi. Hlavní návrhy zaměřené na snížení přebytku pracovních sil jsou dřívější odchod do důchodu, odchod do důchodu po dosažení věku 60 let, služební volno, odstupné při nevynuceném propouštění a zvýšení možného počtu „rezervních hodin“ (tj. neodpracovaného času zaměstnanců) na deset dnů, z nichž pět bude prominuto a zbývajících pět bude přičteno ke stávajícímu platnému limitu 30 dnů, což bude dohromady činit 35 dnů.

Pracovní plán zaměřený na co nejvýraznější snížení negativních důsledků pro 660 zaměstnanců, kterých se realizace programu dotkne, předpokládá dva scénáře: balíček odškodného za 20 dnů z každého odpracovaného roku (maximálně do výše jednoho roku) plus případné přeložení na jiné místo ve společnosti po 18 měsících; nebo pro ty, kteří odmítnou nabídku na opětovné zaměstnání, odškodné za 45 dnů z každého odpracovaného roku (maximálně do výše dvou let) a případné umístění v jiných společnostech.

autoweb.cz

21.12.2005 5:53
Více o tématu: odborySeat

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist