Rozhovor: Založil jsem klub pro milovníky aut. Kteří nemají auto.

Klub sportovních aut asi znáte... Zakladatel Nikolaos Seizis teď také připravil klub pro nadšence, kteří žádné sportovní auto nemají?!

Léto je konečně tady, a s ním se naplno rozjela i automobilová sezóna, včetně všech okruhových i neokruhových akcí. Setkali jsem se s Nikolaosem Seizisem, které založil Klub sportovních aut a v této oblasti řadu let působí. Chtěli jsme mluvit o tom, co je v KSA teď nového. Nicméně pro ty, kteří třeba KSA neznají…

Připomněl byste čtenářům začátky? Proč jste vlastně tento klub založil?
Již v dětství jsem auta sledoval a miloval. Mým velkým přáním bylo, jednou, až budu velký takové sportovní auto vlastnit. Toto dětské přání se mi splnilo a já chtěl pro ostatní uspořádat něco, kde budou moci naplno své krásné silné auto využívat. Od klubových jízd na tuzemských okruzích po zahraniční nejznámější okruhy, až po příjemné několikadenní výlety. Každý rok mě napadá spousta nových a nových zážitků, akcí a výletů pro své členy. KSA je mojí prací ale i koníčkem, je to můj život.

Takže jak se aktuálně daří Klubu Sportovních Aut?
No řekl bych, že velmi dobře. Za osm let existence KSA už máme 500 aktivních členů a pořádáme pro ně 25-30 akcí za rok. Až teprve nyní mohu říct, že jsem dotáhl klub tam, kam jsem si od začátku představoval. Stojí za tím ale nekonečné množství práce a energie. To nejdůležitější je, že KSA momentálně sdružuje opravdové motoristické nadšence. Nejsou to tedy jen majitelé sportovních aut, ale především nadšení řidiči a milovníci sportovní jízdy. Především se odlišujeme tím, že nemáme svá auta pro ukázku a prestiž. Právě naopak, „ukazování se“ nevyhledáváme.Jaký je tedy typický člen Klubu Sportovních Aut?
Je to ten, který se neustále snaží pracovat na sobě jako řidič, aby dokonale ovládal své sportovní auto v každé situaci a ve všech podmínkách. Ten, který jezdí na veřejných komunikacích opatrně a ohleduplně.

Limity každého sportovního auta jsou hodně daleko…
Ano je to tak. Limity našich sportovních aut jsou tak daleko, že nedokážeme využít ani malou část. KSA dává svým členům možnost se své auto naučit dokonale ovládat a užívat si ho tím pádem bezpečně. Jak na okruhu, tak na veřejných komunikacích a ve všech podmínkách. Na suchu, na mokru i na sněhu.


Instruktoři KSA? Světoví závodníci, třeba mistr DTM a Le Mans Frank Biela.

Jaká akce je u členů KSA nejoblíbenější?
Která akce je u členů nejoblíbenější se říct nedá, protože v klubu si každý vybere tu svoji oblíbenou akci. Někdo má rád okruhové jízdy v Brně nebo Mostě, někdo s námi vyráží na klubové výlety do Itálie a do Alp, někdo s námi vyráží na zahraniční okruhy jako je Nurburgring, Hockenheim nebo SPA. Proto se snažím mít spoustu různorodých akcí, aby si každý člen vybral, co je pro něj nejzajímavější. Ovšem jednou za sezonu máme akci, na které se objeví největší část všech členů, a to velký mezinárodní sraz na Masarykově okruhu v Brně, který je vždy začátkem května.

Letos ale zakládáte i nový Fan Klub KSA, řeknete nám o co jde?
Tento Fan Klub jsme založili pro všechny milovníky sportovních aut a sportovní jízdy, kteří ale nevlastní žádné sportovní auto. Je určen pro lidi, kteří sdílí stejnou filozofii jako členové KSA a bude mít také limitovaný, omezený počet členů.

Jaké jsou výhody nového člena Fan Klubu KSA?
Těch je opravdu hodně a bude jich časem ještě víc. Začneme tím, že budou mít už navždy zdarma vstupy na všechny akce pro veřejnost, které pořádá KSA. Tedy na Automotodromu v Brně a v Mostě. Dále se budou moci zúčastňovat našich motoristických leteckých akcí jako například Autosalón v Ženevě, Festival rychlosti v Goodwoodu a Race of Champions. Všechny tyto výlety probíhají letecky z Prahy, jeden den tam, druhý den večer zpět. Celé letadlo pouze pro KSA, luxusní čtyřhvězdičkové hotely včetně snídaně a večeře, konferenční sál na školení, přeprava z letiště na hotel a zpět a samozřejmě vstupenky na danou akci. A to všechno za cenu, za kterou by si nekoupili ani samotnou letenku. Dále každý člen Fan Klubu KSA bude mít možnost zúčastnit se návštěvy fabrik jako Pagani, Lamborghini, Ferrari, Maserati v údolí supersportů v Itálii. Dostane se tedy na místa, kam se obyčejný smrtelník nedostane!


Ferrari vedle Ferrari. Nyní svět otevřený také příznivcům bez vlastního auta.

To zní dobře. Je ještě něco, s čím může člen počítat?
Podle mého názoru ta nejdůležitější výhoda je ta, že nový člen Fan Klubu, který doporučí nějakého dalšího nového člena, dostane poukázku na svezení v nějakém sportovním autě na závodním okruhu. Takže splněný sen každého chlapa – svezení v nějakém supersportu!

A jak se tedy stát členem Fan Klubu KSA?
Jednoduše… Na www.klubsportovnichaut.cz je formulář, který vyplníte a odešlete. Po zaplacení jednorázového registračního poplatku 2500,- včetně DPH Vám přijde klubová kartička Fan Klubu KSA, samolepka na auto a pak už Vám bude pravidelně chodit i KSA magazín, který Vás bude o dění v KSA podrobně informovat.

Závěrem ještě výhled do delší budoucnosti. O novinkách na tento rok jsme mluvili, ale nastíníte vizi KSA na další roky?
Každý rok se snažím vymýšlet spoustu novinek a zajímavých míst k navštívení. Plánů do budoucna mám mnoho, a rozhodně se tedy je na co těšit.

20.6.2013 8:31| autor: Filip Rakovan

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist