Reportáž: Přijď ukázat, jak dobrý jsi řidič

Těžko na cvičišti - lehko na bojišti v prostředí aut neplatí, to, že nemáte "natrénováno" se nemusí v reálném provozu při krizové situaci vyplatit. Možnosti, jak se dostat na testovací polygon, tady jsou.

V Ostravském centru bezpečné jízdy Libros se tento týden koná již druhý ročník akce „Přijď ukázat, jak dobrý jsi řidič“, během které si zejména mladí a nezkušení řidiči mohou vyzkoušet základy kurzů bezpečné jízdy – tedy školy smyku, chcete-li. To všechno zadarmo s cílem umožnit budoucí generaci nových řidičů vyzkoušet si krizové situace a alespoň trochu tím přispět k bezpečnosti na cestách.


Zájem mladých řidičů o možnost osahat si své auto v ne úplně příznivých podmínkách je enormní – všechny termíny se podařilo velice rychle zaplnit. Možnost zajezdit si více než hodinu v centru vybaveném moderní technologií pro nácvik mnoha krizových situací nejenže pomůže mladému řidiči poznat chování svého vozu, ale také trochu ztratit iluze o svých schopnostech. A to bezpečně pod dohledem zkušených instruktorů. Reakce účastníků kurzu se v podstatě shodují – byla to zábava, ale v provozu by to zažít nikdo nechtěl.

  • obrázek1
  • obrázek2
  • obrázek3

Zobrazit všechny fotografie

Přesto, že akce slaví mezi účastníky úspěch, však přichází mírné zklamání. To kvůli přístupu autoškol. Tedy institucí, které by se měly snažit o to připravit budoucí řidiče co nejlépe na život v provozu. I přesto, že autoškoly měly možnost přednostní registrace, je jejich účast hluboko pod očekáváním. Zřejmě trochu chybí vůle dělat něco nad rámec svých povinností.

Naštěstí se však i mezi autoškolami našly výjimky, které v některých případech neváhaly najet značnou porci kilometrům, aby svým klientům zajistily možnost zúčastnit se. Snad se do příštího ročníku smýšlení autoškol trochu zlepší. Zájem mladých řidičů o rozšíření svých schopností evidentně existuje, a pokud autoškolám chybí vůle nabídnout jim možnost zlepšit své dovednosti s nulovými či velice nízkými náklady, je něco prostě špatně…

Martin Kusyn

12.9.2014 9:45

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist