Renault připravuje tři elektromobily

Renault chce do roku 2012 uvést na trh tři nová ekologická vozidla.

Renault se chce během letní olympiády v Londýně v roce 2012 blýsknout třemi elektromobily. Automobilka usiluje o to, aby se tyto vozy staly oficiálním automobily olympijských her.

Prvním má být známá minidodávka (nebo chcete-li mini MPV) Renault Kangoo, která má sloužit jako oficiální taxík. Druhým je Renault Mégane Sedan, který se již připravuje v Izraeli s bude prezentovat „Project Better Place“. Posledním vozem bude malý automobil velikostí mezi Twingem a Cliem, který uveze pět cestujících. Ten bude založen na úplně nové platformě a pravděpodobně půjde o produkční verzi konceptu Z.E., který jsme mohli spatřit na letošním pařížském autosalonu.

Renault chce vyřešit logistické problémy s pomalým nabíjením baterií, aby si neutržil ostudu. Okolo Londýna se mají zbudovat rychlonabíjecí stanice, které umožní do 20 minut dosáhnout aspoň 80 % kapacity baterií. Jinou variantou je možnost, že by se baterie pouze vyměnili na k tomu určených místech. Vozidlo přijede, několik silných chlapíků prohodí baterie za nabité a ekologický Renault je do pěti minut připraven k odjezdu.

Dojezd těchto vozidel by se mohl pohybovat okolo 150 km v závislosti na jejich zatížení. Každé bude obsahovat navigační systém neustále monitorující zbývající kapacitu baterií a v případě nouze automaticky upraví trasu tak, aby bylo možné baterie nabít/vyměnit.

Renault si od tohoto projektu slibuje, že nejen pozvedne povědomí o značce a jejích ekologických záměrech, ale rovněž získá velmi důležitá data, která bude moci aplikovat při vývoji nových plně elektrických modelů.

autoweb.cz

12.11.2008 5:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist