Raikkonen vítězí v Malajsii

Druhý Kubica s BMW, třetí Kovalainen s McLarenem.

Kimi Raikkonen si po VC Austrálie spravil chuť – v Malajsii zvítězil a stáhl tak Hamiltonův náskok na tři body. Druhé a třetí místo získali Kubica a Kovalainen. Kimi dobře odstartoval a už v první zatáčce útočil na Massu. Oba dva McLareny se mezitím propracovaly na páté a sedmé místo. Pořadí bylo Massa, Raikkonen, Kubica, Webber, Hamilton, Trulli, Kovalainen, Coulthard, Heidfeld, Alonso. Ve druhém kole využil Alonso Heidfeldovy chyby a předjel ho. Rosberg musel do boxů na výměnu poškozeného předního křídla a Glock končí po kolizi s Williamsem. Bourdais končí mimo trať. Heidfeld pak předjíždí Alonsa i Coultharda ve chvíli, kde se sám Alonso chystá k předjížděcímu manévru. Závod se pak zklidnil, v 16. kole zajíždí do boxů Webber a v 17. kole Massa, zrovna ve chvíli kdy Raikkonen zajíždí nejrychlejší kolo. Ten jede do boxů v dalším kole a do závodu se vrací před Massou. Hamilton jede do boxů v 19. kole a má problémy s výměnou pravého předního kola. To ho stojí 12 sekund a do závodu se vrací za Webberem. Ve 22. kole jedou do boxů Alonso a Kubica. Ve 26. kole je pořadí: Raikkonen, Massa, Kubica, Kovalainen, Trulli, Webber, Hamilton, Heidfeld, Alonso a Coulthard. Ve 30. kole Massa ztrácí kontrolu nad vozem mezi zatáčkami sedm a osm. Vyjíždí mimo trať, pořadí na prvních třech místech je: Raikkonen, Kubica, Kovalainen. Další kolo zastávek v boxech začíná v 38. kole, kdy zajíždí Raikkonen a pokračuje v následujících sedmi kolech. Raikkonen udržel vedení před Kovalainenem a Kubicou a Trullim. Raikkonen si poté dojel pro vítězství. Kubica pro BMW získal další skvělý výsledek – druhé místo a Kovalainen získal díky třetímu místu své první pódium pro McLaren.Jarno Trulli ubránil své čtvrté místo před Hamiltonem, následují Heidfeld, Webber, a Alonso.