První pohled na nový Focus

Ford představil v Číně koncept čtyřdveřového Focusu, který napovídá, kam se bude ubírat jedno z nejúspěšnějších aut na světě.

Oproti všeobecnému očekávání se premiéra nového konceptu Focusu neodbyla na současném autosalonu v Birminghamu, nýbrž na druhé straně světa v čínském Pekingu. Ford to zdůvodňuje hlavně tím, že se jedná o čtyřdveřový sedan, který má mít v Asii mnohem větší úspěch, než klasicky hatchback na svém domácím trhu v Anglii.

Dalším důvodem je přirozeně i to, že Čína má v příštích letech představovat nejrychleji rostoucí automobilový trh na světě.

Čtyřdveřový Focus se na trhu objeví již příští rok a koncept jasně dokazuje, že má mnohem vyšší ambice než doposud. Z čelního i zadního pohledu se do velké míry podobá současnému Mondeu, což potvrzuje záměr značky použít ho jako přechodový stupeň mezi Focusem a Mondeem.

Ford Focus fotogalerie – vše co potřebujete vidět

Ford Focus fotogalerie

Koncept slouží i k vyzkoušení nových technologií a v tomto případě se zaměřuje především na přední i zadní světla. Ford je vyvíjel ve spolupráci se společností Osram a jde o LED diody poslední generace, které vydávají čisté bílé světlo a mají i specifický design, doplňující celkově vyspělejší tvary karosérie.

V rozšířených blatnících se usadila devatenáctipalcová kola s netradičními pryžovými doplňky a samotná barva laku s názvem „ledový safír“ má navozovat pocit urozenosti a sportovních vlastností, díky kterým se o Focusu již mnoho let mluví jako o nejhbitějším hatchbacku na trhu.

Pro Ford je Focus klíčovým modelem, který se i na konci své životnosti stále dobře prodává, a to nejen v Evropě, ale i například ve Spojených státech. Premiéra jeho nové podoby se odehrává v Číně i proto, že na tamním trhu jde doposud o neznámý model a jeho profilování na trhu v cílené kategorii bude bez známosti předchozí řady o to jednodušší.

redakce autoweb.cz

10.6.2004 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist