prorazena-pneumatika-michelin-uvadi-na-trh-gumu-ktera-se-sama-zaceli-352x198.jpg

Proražená pneumatika? Michelin uvádí na trh gumu, která se sama zacelí!

Žhavé novinky o autech

Zní to jako splněný sen... Přejedete autem přes hřebíky a nic se nestane?! Realitou se tato samozacelovací pneumatika stane už v příštím roce.

Diskuze

2 komentáře

  Wifi

  Za prvé mizí nutnost mít s sebou rezervní pneu, což znamená, že je potřeba k ujetí dané vzdálenosti vyrobit méně pneumatik.

  Dle myšlení výrobců se propíchnutá pneu vyhazuje, ve skutečnosti jde zpravidla opravit…….

  A úspora hmotnosti ? 30 kg nic není, normální auto to nemůže poznat. A pokud u aut s pidimotory pracujícími za hranicí svých tech. možností ano, doporučoval bych v zimně osádce jezdit v tričku a pantoflích. zimní oblečení je dost těžké a tak se vyplatí mít dvě sady (jednu doma a druhou v cíli cesty)

  Radek.

  Takže TWEEL vlastně není ani samozacelovací, ani pneumatika, ale lepší obruč s řízenou deformací. Dotyčná „novinka“ se vyvíjí a prezentuje už desítky let a obrázek (a google je jich plný) by samozřejmě vydal za víc než celá „rychlá zpráva“ – ale čekat od českého pisálka „všeobecný přehled“ a nebo aspoň elementární reference by asi bylo dost naivní…
  http://s.hswstatic.com/gif/tweel-airless-tire-2.jpg

Zpět na článek

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist