Pozor na pachy v autě

Podle britské studie ovlivňují pachy v kabině auta chování řidičů a mohou se podílet na vzniku vážných nehod a porušování předpisů.

Podle výzkumu prováděného na popud britské nadace RAC Foundation a zveřejněného na BBC mají pachy vliv na koncentraci řidičů a jejich sklony k hazardnímu chování.

Ze závěrů vyplynulo, že vůně heřmánku, jasmínu a levandule jsou potenciálně nebezpečné tím, že řidiče příliš uvolní. Všechny se používají při léčbě nespavosti. Dalšími nebezpečnými pachy je podle studie čerstvě posečená tráva, která řidičům vnutí představu pobytu na venkovské zahradě a zapomenou sledovat rychlost, parfémy, které mohou řidiče odvést k sexuálním představám nebo obaly od fastfoodu a čerstvý chléb, vyvolávající podrážděnost z pocitu hladu a touze po jeho uspokojení.

Jiné pachy naopak koncentraci podporují. Jsou to vůně citronu a kávy, které podporují jasnou mysl, mořský vzduch vyvolávající hluboké dýchání a vůně nového auta, protože tato kombinace chemikálií zvyšuje opatrnost. Pokud si myslíte, že na zmíněných závěrech může být něco pravdy, věnujte příštímu nákupu stromečku zvýšenou pozornost.

autoweb.cz

18.8.2005 5:54
Více o tématu: automobilBBCchlébvůně

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist