Pozitivní dechová zkouška 0.33, 0.29 a 0.27.

Dobrý den,
chci se zeptat, zdali je možné se v události zmíněné v předmětu, tedy pozitivní dechové zkoušce s vyprůměrovanou hodnotou 0.29 (0.33, 0.29, 0.27) odvolat proti přestupku, který byl vyhodnocen na 4000kč pokuty a 6 měsíců odnětí řidičského oprávnění. Tím myslím, jestli je možné uspět. Jsem aktivním řidičem 10 let, toto byl první takovýto přestupek. V daný den jsem na počest kamarádova čerstvě narozeného syna vypil dvě 12° piva, po 4 hodinách od dopití druhého piva jsem usedl za volant s tím že je to doba dostatečná. Bohužel mi ten den nebylo nejlíp, takže jsem nepojedl, pořádně nepil tekutiny (tedy to „nezředil“) a po cca kilometru mě stopli s pozitivním nálezem. Kdybych se najedl atd, 100% už bych byl tou dobou hluboko pod 0,24% hranicí. Kdybych nespěchal a vyjel o 10 minut později, vzhledem ke zcela jasně „rychle“ klesající hladině alkoholu, opět už bych byl v době měření v podstatě prokazatelně pod 0,24% tedy chybovosti v měření.
Ve vyjádření je, že jsem úmyslně usedl za volant, jelikož jsem uvedl, že jsem odpoledne měl 2 dvanactky. Měření proběhlo cca 20:30. O úmyslný čin se nejednalo a já tou dobou byl zcela v pohodě po cíleném „střízlivění“ , což uvedli i policisté do protokolu, že jsem zcela způsobilý, nevykazuji žádné známky požití, alkohol že mě není cítit atd.
Pokutu bych ještě pochopil, ale jsem spořádaný řidič, a tak vzhledem k bezůhonosti a okolnostem mi přijde že zákaz řízení na pul roku je neadekvátní.
Prosim tedy o radu, jestli má ono odvolání smysl. U nás mám řidičský průkaz jediný, mám matku o berlich, která neujde ani 20 metrů, vozím ji po doktorech, teď má jít na operaci a následně léčení do jiného města, takže být pojízdný je pro mě víc než důležité. Velice bych tedy ocenil názor odborníka, jestli se stim dá něco dělat. Děkuji.

Odpověď

Dotaz ještě nebyl zodpovězen. Zkuste to prosím později.
26.6.2020 12:02

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist