Povinné ručení zlevňuje. Díky online srovnávačům.

Z konkurenčního boje pojišťoven a online srovnávačů těží motoristé: Ceny jdou dolů, například u Fabie klesla cena ručení pro řidiče bez bonusu až na 1800 Kč.

Aktuální novinkou, která ke snížení cen povinného ručení pomohla, je uzavření strategického partnerství mezi třetím největším online srovnávačem TopSrovnani.cz a pojišťovací společností KlikPojisteni.cz, a. s.

„Díky partnerství s KlikPojisteni.cz můžeme našim uživatelům nabídnout porovnání 12 pojišťoven a nejnižší sazby na českém internetu. Právě probíhá akční nabídka od pojišťovny AXA a například na vůz Škoda Fabia můžete získat povinné ručení již za cenu kolem 1800 Kč ročně,“ říká Michal Hardyn z TopSrovnani.cz.

Podle Hardyna dosud řada motoristů zbytečně utrácí tím, že povinné ručení vyřizují osobně na pobočkách pojišťoven nebo uzavírají nevýhodné povinné ručení přímo při koupi vozidla. „Pokud uzavřete povinné ručení v autobazaru, může cena za povinné ručení pro Fabii překonat hranici 3000 korun, zatímco na internetu za stejnou nabídkou se stejným pojistným krytím zaplatíte poloviční cenu,“ uvádí.Vyřizování povinného ručení online je nejen finančně výhodnější, ale také velmi rychlé. „Přes 80 procent zákazníků, kteří vyplnili poptávku po povinném ručení online, bylo kontaktováno zákaznickou podporou do 5 minut. Proto jsme se rozhodli pro spolupráci právě s KlikPojisteni.cz. Konkurenční pojišťovací společnosti nedokázaly připravit tak zajímavou nabídku pro naše uživatele, jak v rychlosti komunikace se zákazníky, tak v cenové politice,“ popisuje Hardyn.

„Společnost KlikPojisteni.cz, a.s. podporuje nové partnerství zvýšením kapacity zákaznické podpory, která zájemcům pomáhá s vyřízením levného povinného ručení a dokáže nabídnout speciální slevy a bonusy přes telefon. Zákaznická podpora okamžitě zasílá klientům dočasnou zelenou kartu emailem, klienti mohou využívat nové povinné ručení okamžitě. Následující pracovní den odchází tištěná zelená karta poštou,“ shrnuje výhody online pojištění ředitel KlikPojisteni.cz Andrew Fuchs.Portál TopSrovnani.cz se zaměřuje na úspory domácností na účtech za energie, pojištění a bankovní služby. Jeho cílem je ukázat lidem, že změnou dodavatele energií, pojišťovny nebo banky mohou získat mnohem výhodnější produkty a skutečně ušetřit.

V budoucnu se chystá TopSrovnani.cz ve spolupráci se svými partnery přinášet na trh nové typy pojištění, které zatím nejsou na tuzemském trhu obvyklé, ale v zahraničí se těší velkému úspěchu. Prvním z těchto pojištění bude pojištění nájmu bytu a pojištění kauce.

Vzor kalkulace: Škoda Fabia (2001) 1.2 HTP 47 kW


Upřesnění: Ceny kalkulovány pro osobu starší 35 let z Liberce, nicméně obdobná data jsou platná pro řidiče v tomto věku ze všech regionů kromě Prahy a Brna.

tisková zpráva topsrovnani.cz

6.6.2012 8:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist