Potvrzeno: Z Nürburgringu bude atrakce pro rodinky

Nadšenci vzteky strhávají ze svých zadních nárazníků tradiční samolepky. Z legendární Nordschleife se stane pouťová atrakce.

Když dnes zaparkujete svůj sporťák, který hrdě nese na zadním nárazníku klasické logo Nürburgringu, většina nezasvěcených se vás zeptá, co je to za ostrov ve Středozemním moři (vážně, tuto otázku mi položilo několik lidí). To už ale brzy nebude platit, protože z Nürburgringu a hlavně ze Severní smyčky se stane pouťová atrakce pro šťastné a spokojené rodinky s dětmi a pejsky v empévéčkách a esúvéčkách.

Zapálení jedinci, kteří každoročně obětují pár dní volného času a velkou část své výplaty k tomu, aby projeli přes celé Německo a doufali, že počasí dovolí otevření Nordschleife, se již nebudou mít čím chlubit, protože se to brzy bude hemžit tatínky a maminkami s veselými dětmi, které si tak skvěle užili dovolenou v zábavním parku Nürburgring, aniž by vůbec věděli, co to Nürburgring vlastně znamená.

V současné době totiž probíhá investice ve výši 215 milionů eur (5,4 miliard korun), která má z Mekky motorsportu, ráje všech motoristický nadšenců, „Zeleného pekla“ Nürburgringu udělat velké zábavní centrum nejen pro ortodoxní fanoušky motorismu, ale rovněž pro jejich rodiny.

V první etapě se buduje pouť vyvedená v motoristické tématice, kde návštěvníci objeví nejrychlejší a nejdivočejší horskou dráhu na světě, motokárovou dráhu, autodrom, střelnici a další opičárny. Staví se také aréna pro 6000 diváků, kde se budou konat soutěže ve free-style motokrosu, heavymetalové koncerty a další podobné šílenosti. Samozřejmě vznikne také obří shopping centrum s restauracemi, kavárnami, obchůdky, parfumérií a potravinami, tedy vším, bez čeho se žádný velký lidojem a chrám konzumu neobejde.

V dalších etapách zde mají vyrůst showroomy všech velkých automobilek jako Ferrari, Lamborghini, Porsche, Nissanu a mnoha dalších, včetně výrobců doplňků, pneumatik a tuningových dílů. První etapa má být dokončena již v červnu roku 2009 a další budou navazovat.

A jak na to doplatí Severní smyčka a my, nadšenci? Pravověrní fanoušci se obávají, že příliš velký nával „nezasvěcených a nechtěných“ turistů zvedne už tak dost velký zájem o projížďku na legendární trati, že to nakonec povede k úplnému zániku jejího ducha. Proslýchá se totiž, že se má po dokončení třetí etapy výstavby „v zájmu bezpečnosti“ zásadně omezit provoz na Severní smyčce včetně rychlostního limitu 80 km/h (!!!), aby se mohly rodinky v Citroenech Picasso kochat krajinou. K tomu jim mají sloužit četná odpočívadla s dalekohledem a naučnými vysvětlujícími cedulemi.

Proto vám doporučujeme, abyste příští léto vyrazili na legendární trať a zažili ten opojný pocit v Karussellu, hledali správný apex v zatáčce Kallenhard (ta svodidla jsou zatraceně blízko) a prošli zkouškou odvahy v pasáži Fuchsrohre a následném brždění přes horizont do Adenauer Forst.

Za pár let totiž zřejmě přijdeme o poslední možnost, jak vzdát hold esům motorizmu, která zde proháněla svá mnohasetkoňová monstra bez jakýchkoli záchranných mechanismů.

autoweb.cz

18.11.2008 5:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist