Porsche 911 GT3 bourá na Ringu v přímém přenosu

Severní smyčka jednou zase ukázala, že není radno ji podceňovat a svoje síly naopak přeceňovat. Ať už máte jakékoliv auto...

Nehody jsou v Zeleném pekle na denním pořádku a neustále se rojí bouračky, které na kameru zaznamenal některý z místních nadšenců. Ještě nikdy jsme ale neviděli video zachycující události, které jedné pořádné ráně předcházely.


Rob Holland a Bill Caswell jsou profesionální závodníci, kteří se byli jen tak projet po Ringu ve Fordu Focus RS. Naháněli před sebou Porsche 911 GT3, jehož řidič evidentně jel nad svoje síly. Možná i proto vzali do ruky kameru a aniž by mohli tušit, co přijde, podařilo se jim zaznamenat unikátní záležitost – nehodu na Ringu pohledem třetí osoby, a navíc s událostmi, které jí předcházely.

Stane se, pomyslíte si. Tím, proč je ale řidič GT3 pranýřován, je skutečnost, že od nehody odjel. Což by na závodním okruhu nebylo nic hrozného, kdyby však za sebou nenechal louži provozních kapalin a nesnažil se s poškozeným autem dokončit kolo. Když už se rozhodl pokračovat, mohl alespoň trať opustit o kousek dál nouzovým výjezdem.

Na parkoviště však stejně nedojel, poblíž Karussellu auto definitivně vypovědělo službu a stějně muselo na hřbet odtahovky. Sečteno a podtrženo, kromě škody na autě musel nešťastník uhradit poškozená svodidla a ušlý zisk, jelikož bylo zapotřebí trať uzavřít a vyčistit. A koncekonců také odtah. Jestli chtěl ušetřit? Co je 200 eur pro majitele Porsche 911 GT3, že? Podle nás spíš nevěděl, jak se na trati chovat.

Severní smyčka jednou zase ukázala, že není radno ji podceňovat…

Zdroj: BridgeToGantry.com

4.4.2014 7:00| autor: Hugo Kottás

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist