Ošklivá nehoda při závodech V8 Supercars

Při závodech australského šampionátu V8 Supercars není nouze o pořádnou akci a bouračky. Tahle ale patří mezi ty, při které jde všechen humor stranou!

Motorsport je přes všechna svoje bezpečnostní opatření stále velmi nebezpečným živobytím. Při australských závodech V8 Supercars na krásném přírodním okruhu Phillip Island se udála nehoda, která to jen znovu dokázala.


Alexandre Premat ztratil kontrolu nad svým vozem a neovladatelně se sunul po trávě. Na kluzkém povrchu už nedokázal dostatečně zpomalit a v následující zatáčce smetl svého soupeře, Jamese Courtneyho, jehož auto nárazem povyskočilo.

Nezapomeňme, že v Austrálii je řízení v opačném gardu, takže Courtney obdržel ošklivou ránu na své straně vozu. Po ní zůstal zaklíněn uvnitř, náraz totiž nevydržela dokonce ani bezpečnostní klec a sloupek řízení zaujmul polohu, která o závažnosti nehody mnoho vypovídá.

Zpomalené záběry a pohled zevnitř

Z vozu navíc musel vytahovat Alexandre Premat, který nehodu způsobil, jelikož v místech, kde se nehoda přihodila, je špatý přístup záchranných jednotek. Naštěstí však auto nezačalo hořet a aktéři jsou i přes těžká zranění jednoho z nich v pořádku.

25.11.2013 5:05| autor: Hugo Kottás

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist