Nürburgring Nordschleife čekají velké změny. Bude to konec?

Severní smyčku čekají velké stavební úpravy. Znamená to definitivní konec, nebo nový začátek?

Rychlostní limity, které byly na Severní smyčce zavedeny po smrtelné nehodě diváka při závodech VLN letos na jaře, budou s největší pravděpodobností zrušeny. Takže závodit se bude zase naplno a znovu by se také měly začít zajíždět rekordy. To je dobrá zpráva na začátek.

Legendární okruh však čekají nutné změny, především stavebního rázu. Management okruhu přišel s 16 úpravami, z nichž sedm by se mělo uskutečnit přes zimu, kdy má závodní i okruhová sezóna stopku. Bohužel bližší detaily jsou jen velmi mlhavé.

Ředitel Carsten Schumacher však něco málo prozradil k úpravám skoku na Quiddelbacher Höhe a dvojité zatáčce Fulgplatz, kde se tragická nehoda udála. Změnit by se měl hlavně povrch na 500 metrech kolem inkriminovaného místa, kde během let vzniklo až pět nepříjemných nerovností.

Další úpravy se budou týkat zatáčky Schwedenkreuz, dalšího nebezepečného místa na okruhu (ostatně které je bezpečné, že?), kde by měla vzniknout zóna omezení, a zvýší se i oplocení kolem tratě, především na rovince za Döttinger Höhe, kde paralelně s tratí vede hlavní silnice č. 258.

Pokud se bojíte, že se tímto krokem Nordschleife navždy změní, vaše obavy jsou zcela oprávněné, můžeme však jen doufat, že si zachová svoji atmosféru. Jistou naději nám dává skutečnost, že se okruh měnil stále, a dost možná k lepšímu… Podívejte se sami, jak se Zelené peklo v čase změnilo…

20.8.2015 7:00| autor: Hugo Kottás

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist