Dálnice D11 do Hradce Králové je již plně průjezdná

Stavbařům se z dálnice během dneška podařilo odstranit všechny dělicí panely z loni otevřeného úseku mezi Dobšicemi a Chýští a další provizorní značení.

Potvrdil to dispečer oddělení údržby dálnice v Pravech. Politici dálnici oficiálně otevřeli v úterý po poledni. Nových 42 kilometrů dálnice za 15 miliard korun zkrátí řidičům cestu z Prahy do Hradce Králové přibližně o půl hodiny. Kamiony musí 84 kilometrů dlouhou dálnici opustit na 68. kilometru u Chýště, aby hlukem a zplodinami neobtěžovaly obce za provizorním sjezdem z dálnice u Sedlic.

Úplně až do Hradce se ovšem po dálnici nedostanete. Kvůli problémům s výkupy pozemků končí D11 šest kilometrů před Hradcem Králové. Od Sedlic na hlavní silnici číslo 11 řidiči pojedou po okresních silnicích přes Libišany a Plačice. Lidé v těchto obcích se obávají velkého nárůstu automobilové dopravy a výrazného zhoršení životního prostředí. Podle odhadů by celá dálnice až do Hradce Králové mohla být po vyřešení všech sporů hotova do tří až pěti let.

Nová část dálnice by měla přinést výrazně větší bezpečnost cestování na východ Čech. Nynější přetížená silnice první třídy číslo 11 z Prahy na Hradec je pokládána za jednu z nejnebezpečnějších v Česku a je nazývána silnicí smrti. Stavba dálnice z Poděbrad do Hradce Králové začala po čtrnáctileté přestávce v lednu 2004. Z Hradce Králové by měla pokračovat směrem na Jaroměř a dál již jako rychlostní silnice R11 na Trutnov a Královec na polských hranicích. Výstavba úseku do Jaroměře by podle dosavadních plánů měla trvat do roku 2011.

autoweb.cz, ČTK

20.12.2006 9:19

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist