Nissan vyvinul speciální loketní opěrku, ve které se mobil stane těžítkem

Mobilní telefony mnoha řidičům doslova přirostly k ruce, což má často za následek velmi těžké nehody. Nissan ale ví, jak tomu zabránit.

Asi už jste si toho na silnici hodněkrát všimli sami – auto před vámi nahodile kličkuje v pruhu a když ho dojedete, zjistíte, že jeho řidič se více než řízení věnuje svému mobilnímu telefonu. Stačilo by ho přitom schovat do speciální loketní opěrky, jakou vyvinul Nissan.

Speciální schránka totiž funguje na principu farradayovy klece, takže se dovnitř ani ven nedostane nejen mobilní signál, ale ani Bluetooth či Wi-Fi. Přehrávání hudby prostřednictvím kabelu pochopitelně funguje i nadále, pro obnovení signálu pak stačí schránku otevřít a telefon se opět připojí k mobilní síti.

Celý vynález ale pochopitelně stojí a padá se svědomitostí řidiče, který musí telefon do takové schránky umístit. Pokud má někdo potřebu i za jízdy kontrolovat statusy na facebooku, pak mu nějaká speciální přihrádka asi stejně nepomůže…

4.5.2017 6:27| autor: Ondřej Lilling

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist