Chystáte se na Nürburgring? Pozor, ať nemáte příliš hlučný výfuk. Ano, dokonce i na závodním okruhu

Věděli jste, že prakticky pro všechny okruhy světa platí kromě jiného i zvukové limity? Někde jsou benevolentnější než jinde, platí ale všude.
titulka-25-1100x618.jpg Zdroj: archiv redakce

Foto: Nissan

Na Nürburgringu platí maximální povolená hranice hluku 95 db a to jak pro auta, tak pro motorky. Měření hluku zde probíhají taktéž, ale o něco sofistikovaněji než v Mostě. Kolem celé trati jsou umístěny hlukoměry, které se aktivují ve chvíli, kdy je výše zmíněná hranice hluku překročena.

Krom toho hluk hlídají jak komisaři na okruhu, tak na přilehlých parkovištích. V případě, že se jim zvuk vašeho stroje nezdá už na parkovišti, nemusí vás vůbec pustit na trať. V případě, že porušení hlukových limitů odhalí až na trati, budete z okruhu vykázán. A mimochodem, k extrémním případům, kdy třeba majitelé aut nespolupracují, bývá často volána policie, která má oprávnění hlučné auto zabavit.

K tomu naštěstí nedošlo v případě majitele a řidiče Nissanu GT-R, který se před nějakou dobou na Nürburgring vypravil. Jeho auto aktivovalo všechny hlukoměry na celém okruhu a některých slabším povahám možná způsobilo i bolení hlavy. Proč? Protože bylo tomuto autu naměřeno neskutečných 134 db. To se dá přirovnat třeba ke startujícímu stíhacímu letounu. Už se také nedivíte, že byl z okruhu vykázán?

23.10.2018 6:00| autor: Anna Russová
Více o tématu: autaautomotocykly

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist