Nissan GT-R řídí na Ringu úplné nemehlo. Skvělá ukázka, že si za peníze umění nekoupíte

Podívejte se na ukázkové nemehlo, které sotva ovládá svůj Nissan GT-R na závodním okruhu. Vlastně bychom se tomu i zasmáli, jenže na Nordschlefe končí veškerá sranda...

Vyrazit na legendární Severní smyčku Nürburgrinku je snem mnoha automobilových nadšenců, který navíc není vůbec nesplnitelný. Stačí nasednout a vyrazit na volné jízdy pro veřejnost. Pokud se ovšem chcete dobře svézt a hlavně neohrozit ostatní zkušené jezdce, je dobré se na to trochu připravit. To je přesně moment, který tento řidič Nissanu GT-R při své návštěvě Nordschleife vynechal. Tohle je evidentně egoistický nováček v rychlém autě – kombinace, která se na Severní smyčce hodně rychle a krutě vymstí. Jenže někteří jsou zkrátka nepoučitelní.

Jistě, každý musel nějak začít, jenže chování dotyčného je natolik nemožné a především nebezpečné, že o něm prostě nemůžete mít dobré mínění. Způsob, jakým tlačí na pilu a za žádnou cenu nechce pustit schopnějšího řidiče před sebe, totiž hraničí s naprostou blbostí. Začíná to už u starých boxů, kde se hlavní hrdina videa poprvé objevuje v záběru. Řidiče Lotusu Exige, který všechno natáčí, totiž docela vyleká svým nepříliš šetrným předjížděcím manévrem.

Už sjezd z prudkého kopce Hatzenbach řidič GT-R nezvládá příliš sebejistě, stejně jako následující esíčka, ve kterých jede špatnou stopou. Odtud už nemusíme čekat dlouho na první incident. V sekci Hocheichen před rychlým výjezdem na Quiddlebacher-Höhe totiž poprvé v masivní nedotáčivosti vyjíždí mimo trať. Těžkou dvojitou zatáčku za Flugplatzem projíždí řidič také hodně opatrně, ovšem naprosto nesmyslně na výjezdu brzdí. Jenom aby hned využil výkonového potenciálu svého vozu a zmizel v dáli. Pokud čekáte, že se v těžké zatáčce Schwedenkreuz konečně vybourá, pak ještě chvíli vydržte.

Ovšem už ne dlouho. Další problémy má řidič Nissanu v klesání Fuchsröhre, kde je vynesen trochu na vnějšek, ale ještě to ustojí. Definitivně končí vzápětí v Adenauer-Forst, kde neodhadne slepou šikanu a znovu vyletí do kačírku. Tady můžete video vypnout, Nissan GT-R se už naštěstí znovu neobjeví. Jestli vůbec dojel do cíle, to se nedozvíme. Stačilo by přitom odjet alespoň několik kol v nějakém simulátoru, aby řidič získal rámcovou představu o tom, kudy trať vede. Takhle jenom ohrožuje ostatní kolem sebe svojí naprostou bezohledností. Za peníze si zkrátka řidičské umění nekoupíte. O to důležitější je si tohle uvědomit a nedělat trable ostatním.

16.10.2017 9:00| autor: Hugo Kottás

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist