Nissan vyrobil kancelářskou židli, která sama „zaparkuje“ ke stolu

Většina automobilů dnes umí zcela autonomně zaparkovat do volného stání, ale proč to až do teď neuměla tak jednoduchá a běžná věc, jakou je kancelářská židle?

Možná to znáte také – každý týden začíná zdlouhavou a nudnou poradou, na kterou si chodíte tak akorát zahrát s kolegy Bullshit Bingo, a nemůžete se dočkat, než konečně zalezete do kanceláře a začnete tvořit něco smysluplného. Co nejrychleji tak vystřelíte z briefingové místnosti, jenže kdo má po vás pořád uklízet všechny ty rozházené židle?

U Nissanu si řekli dost, a protože jsou Japonci od přírody hračičkové, vytvořili tuhle věcičku s výmluvným názvem Intelligent Parking Chair. Od běžné kancelářské židle byste ji na první pohled jen tak nerozeznali, při bližším zkoumání si však jistě všimnete kruhové základny, ve které se skrývá elektrický pohon.

Součástí systému je také čtveřice kamer rozmístěných po místnosti a jakási virtuální mapa v paměti každé židle. Potom už stačí jenom zatleskat a všechny židle spořádaně „zaparkují“ ke stolu. Mohlo by se zdát, že se inženýři u Nissanu tak trochu nudí, automobilka se však touto vtipnou cestou snaží prezentovat svoje autonomní systémy.

Pokud však máte na tyto kancelářské židle zálusk, nechte si zajít chuť, oficiálně se do prodeje nechystají. Zřejmě si tak budeme muset počkat, než tento nápad pustí na trh někdo jiný…


17.2.2016 7:00| autor: Hugo Kottás
Více o tématu: JaponciNissanstůlžidle

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist