Nissan Vision Gran Turismo vystoupí z virtuálního světa do reality, ukázat by se měl už v Goodwoodu

Původně to měla být pouze digitální hračka závodníků nejnovější verze simulátoru GT6, teď se zdá, že jej Nissan o víkendu představí v podobě modelu v mírce 1:1.

Koncepční studie automobilky Nissan, která byla navržena a vytvořena pro počítačovou hru Gran Turismo 6 a odhalena počátkem tohoto měsíce, má být podle nejnovějších informací představena v podobě modelu na víkendovém Goodwoodu.

Že Japonci změní virtuální stroj na vůz, který bude možné obdivovat naživo, pochopitelně nemusí znamenat vůbec nic, stejně tak ale může jít o mnoho. Automobilky opravdu nemají ve zvyku plýtvat svými omezenými rozpočty a je proto dost možné, že chystaný 3D exemplář poslouží zástupcům Nissanu minimálně jako lakmusový papírek zájmu veřejnosti i potenciální klientely.

Podobné myšlenky asi skutečně nejsou zcela liché už proto, že je svými vyjádřeními podporuje i samotný výrobce. Ten tvrdí, že je Gran Turismo 2020 „vizí, jak by mohl v budoucnosti vypadat vysokovýkonný Nissan“. Přidejte k tomu nesporný fakt, že se studie vzhlédla v designu současného GT-R R35 a pak se asi nikdo nemůže divit, co tato novinka rozdmýchává.

Samotná firma vznikající vášně poněkud chladí, když dodává, že nechala svým designérům zcela volné ruce při „navrhování auta snů pro imaginární garáž“, což má s realitou všedního dne zaměstnance automobilky společného opravdu jen velmi málo, jisté ale je, že Nissan by neudělal moc dobře, kdyby názory svých příznivců ignoroval.

I kdyby ale příští GT-R R36 nakonec vypadalo jinak, ještě pořád si budete moci Nissan Vision Gran Turismo v jeho současné podobě vyzkoušet alespoň ve hře. Podle dostupných zpráv bude k mání od příštího měsíce a Nissan kromě pohonu všech kol slibuje také aktivní podvozek.

25.6.2014 10:34| autor: Miro Mihálik

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist