Nezapomeňte vyměnit autolékárničku!

Od 1. ledna příštího roku vám současná autolékárnička nebude k ničemu. Alespoň při kontrole. Novou si můžete koupit už teď, tak proč riskovat?

Nová vyhláška, stanovující povinný obsah autolékárničky, vstoupila v platnost vloni v září. Prozatím se nacházíme v přechodném období, kdy výrobci dodávají lékárničky nové, ale řidiči stále ještě smí používat ty staré. Už 1. 1. 2011 však budeme všichni muset mít autolékárničku novou, případně doplněnou.

Změnily se počty a specifikace obvazů, zmizel požadavek na jejich sterilitu a nově budou chtít policisté vidět také patnáct centimetrů dlouhé nůžky. Především ovšem přibyla izotermická fólie (nejméně 200×140 cm) a resuscitační rouška s výdechovou chlopní a filtrem. Ta nové lékárničky prodraží, nedivte se proto nepatrně vyšší ceně.

Na nákup zbývá ještě více než osm měsíců, nezapomeňte ale, že to si říká i dalších sedm a půl milionu řidičů na silnicích. Pokud zajdete do obchodu už teď, možná si ušetříte pozdější shánění. A navíc: Přeci nechcete dostat na Nový rok pokutu. Jak známe naše pomahače a chrániče, hned 1. ledna vyrazí na lov…

autoweb.cz

6.5.2010 1:00
Více o tématu: autolékárnička

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist