Nejoblíbenější barva? Žádná změna

Jakou barvu zvolili zákazníci v letošním roce vůbec nejčastěji? Na prvním místě se shodli motoristé z Evropy, Ruska, Severní Ameriky a dalších koutů našeho světa.

Dokážete odhadnout, jakou barvu na nových vozech vidíte vůbec nejčastěji? Tak si svůj tip nechte chvilku pro sebe a pojďme se podívat co říká statistika. První místo ubránila bílá barva, která zvítězila už loni. Je nejžádanější barvou nejen v Evropě, ale i v Severní Americe, Japonsku, Jižní Koreji, Rusku, Jižní Africe a Mexiku. A to už jsme si mysleli, že za to můžou novinářské vozy… No dobrá, největší zásluhu na tom má fakt, že je bílá obvykle bez příplatku, takže po ní sáhne většina zákazníků, kterým zas až tolik nezáleží na tom, jak auto vypadá, ale především jak jezdí.

„Během posledních deseti let získávala bílá barva na popularitě v automobilovém průmyslu, což je trend, který pozorujeme i u jiných spotřebitelských produktů po celém světě,“ uvádí Soňa Krausová, ředitelka společnosti DuPont v České republice. A zatímco globálnímu trhu dominuje bílá, v Číně je nejoblíbenější barvou její největší opak – černá. Její obliba je na místním trhu tak velká, že se dokázala protlačit až na druhé místo na celém světě s podílem 21 %.

Dříve hodně populární stříbrná se letos propadla na bronzové místo se ziskem 18 %. Za ní následuje šedá s 16 % a pak už jdou za sebou barvy, které nedosáhly ani na deseti procentní podíl. Tedy červená (8 %), modrá (6 %) a hnědá / béžová (6 %). Celý žebříček uzavírá ne úplně populární zelená (2 %), žlutá / zlatá s 1 % a ostatní barvy, které v součtu dávají zbylá 2 %.

7.12.2012 10:00| autor: Ondřej Lilling

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist