Nejkrásnější auto na světě je…

Tahle anketa sice není tak slavná jako různá "Auta roku", ve skutečnosti už ale běží patnáctým rokem.

Výsledky letošního ročníku byly vyhlášeny minulý týden v Miláně. Vítěze v celé spoustě kategorií vybírala porota složená z umělců, architektů, designérů, uměleckých kritiků a historiků.

Hlavní hvězdou, jak nakonec vidíte na okolních obrázcích, bylo supervzácné Lamborghini Reventón, vítěz kategorie speciálních produkčních vozů. Na úplně opačné straně spektra, v kategorii minivozů, zvítězil s jasnou převahou náš redakční favorit Fiat 500 (dostal 18 hlasů, druhá Mazda 2 už jich měla jen pět). Mezi hatchbacky vyhrál Fiat Bravo, mezi sedany nové céčko od Mercedesu – stejně jako mezi kombíky, limuzíny vede Lexus LS600h, v kategorii kupé zvítězilo nad novým jedničkovým BMW nové Audi A5.

Králem kabrioletů a roadsterů se stal Opel GT, mezi sportovními vozy urval titul Aston Martin DBS o tři body před druhým Maserati GranTurismo. Mladou kategorii crossoverů vede VW Tiguan před – teď se podržte – Nissanem Qasqai.

Volil se i nejhezčí koncept, vyhrál to Renault Laguna Coupé. Vzhledem k tomu, že sériový model nebude o moc jiný, tipněte si, kdo vyhraje kategorii kupé příště…