Nejdrsnější policejní radar je tady!

Můžete ho zapálit, najet do něj autem nebo na něj střílet. Pokutě ale neujdete.

Stupeň frustrace dosáhl u některých řidičů takové úrovně, že ničí radarové kamery pro měření rychlosti. Někdo se rozhodne tuto nepříjemnou věcičku rozmlátit, druhý ji zase zaplní montážní pěnou a ti neagresivnější jedinci neváhají použít střelné zbraně. Ale pozor, ve Velké Británii bude nyní s vandalismem utrum.

Nová radarová kamera IDEE (Innovative Digital Enforce-ment Environment) se tyčí do výše čtyř metrů a je prakticky nezničitelná díky zesílenému sklu, nehořlavé schránce a zesílené ocelové konstrukci. Je také osazena kouřovými a vibračními senzory, takže pokud se někdo rozhodne ji „napadnout,“ automaticky stáhne všechna data do centrály policejního dozoru a upozorní nejbližší stanoviště policie.

Radar je schopný sledovat čtyři pruhy silnice nezávisle na sobě a díky infračerveným kamerám umí příliš rychlé řidiče lapit bez typického bliknutí. Všechno vedení je navíc chráněno proti extrémním teplotám, takže se v případě „požáru“ neuškvaří. Ocelový plášť se montuje přímo do země, pročež není nutné celou konstrukci umísťovat na betonové základy.

autoweb.cz

1.9.2007 7:00
Více o tématu: radarVelká Británie

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist