Navigace na doživotí

Koupit levnou navigaci je jedna věc, ovšem platit za aktualizace map je věc druhá. Mají samostatné navigace v dnešní doně vlastně ještě význam?

Cena za nové mapy, které jsou pro správné fungování automobilových navigací nutností, může v průběhu životnosti GPS snadno překročit její pořizovací hodnotu. Není divu, že se pak velká část potencionálních zájemců o satelitní navigování obrací k mobilním telefonům, které často nabízejí mapové podklady zdarma.

Věc se má tak, že zatímco částky přenosných automobilových navigací za poslední rok klesly o dvacet procent, ceny aktualizací map drží stále stejnou laťku. Tohle není zrovna motivační přístup. Jeden z velkých hráčů na trhu, Garmin, se rozhodl pro zásadní krok a přišel s  řadou Garmin Lifetime, která nabízí doživotní bezplatnou aktualizaci map. Po  celou dobu fungování navigačního přístroje má uživatel možnost své mapy aktualizovat bez jakýchkoliv dodatečných nákladů.

Co na to ostatní značky na trhu? Přidají se a nebo zaspí a nechají výrobce mobilů, aby ovládli další kus trhu? V době, kdy telefony začínají suplovat hudební přehrávače, foťáky a dokonce peněženky může mít jakékoli zaváhání fatální následky.

17.4.2012 7:59| autor: Filip Rakovan
Více o tématu: aktualizacedoživotígps

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist