Na Retro Cyklo 2016

Cyklisté jsou, zejména v hlavním městě, často vnímání jak radikální odpůrci automobilové dopravy bez špetky smyslu pro humor. Na druhém konci naší republiky je situace zcela odlišná.

Cyklisté jsou pro mnohé z nás řidičů trnem v oku, mohou za to neblaze proslulé cyklojízdy a jiné, netolerantní pokusy dostat auta z měst, i když hlavním důvodem bude, tak jako v jiných odvětvích, arogance některých konkrétních jedinců. Ale nezabředejme zbytečně do tématu, které věčně hýbe žlučí.

Ne všichni cyklisté jsou totiž militantní a zatímco na některých kritických místech v naší republiky vznikají téměř nevyužívané cyklopruhy, jinde umí vzít za řídítka a skvěle se bavit. Řeč je o malebné vesničce Hať, která je našim pravidelným čtenářům možná již povědomá díky opravdu velmi uvolněným závodům nemoderních motocyklů skromného objemu Retro Chrchel (letošní ročník už se blíží a my u toho samozřejmě opět nebudeme chybět).

  • obrázek1
  • obrázek2
  • obrázek3

Zobrazit všechny fotografie

A právě zde se v sobotu konal první ročník Retro Cyklo – soutěže pro všechny, kteří se nebojí šlápnout do pedálu dědova bicyklu. Ostatně nejstarší kolo na startu pocházelo z roku 1932. A ti odvážnější se nebáli ani prohrábnout dědův šatník. Atmosféře z akce „přičichněte“ ve fotogalerii.

30.5.2016 8:00| autor: Martin Kusyn
Více o tématu: cyklistikaretro

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist