Mercedes-Benz třídy S má opravdu drahé sedačky. Co se najdete uvnitř, když je rozříznete nožem?

Automobilové sedačky už dávno nejsou jen kusem molitanu na kovové kostře. Obzvláště v luxusních vozech bývají doslova protkány elektronikou.
titulka_pitva_sedacky_mercedes_trida_s-1100x618.jpg Zdroj: youtube.com

Foto: Youtube.com

Nikoho nepřekvapí tvrzení, že sedačky v Mercedesu třídy S patří mezi špičku, ne-li úplně na její vrchol. Co ale dělá luxusní sedadla tak dobrá? A jak vypadá technika starající se o masáž vašich zad, o výborné boční vedení či o prosté chlazení vašeho pozadí v parných dnech? Odpověď na tuto otázku měl možnost prozkoumat Dan Markham z Youtube kanálu What’s inside, kterého automobilka Mercedes-Benz pozvala přímo do Stuttgartu, do ruky mu dala nůž a pobídla ho, aby luxusní sedadlo doslova vykuchal.

Každé ze čtyř sedadel ve voze lze ovládat zvlášť a lze mu vybrat hned z několika módů chlazení a masáží. Mercedes svou masážní technologii nazývá Hot Stone massage, tedy masáž horkými kameny, a kombinuje při ní tlakovou masáž spolu s vyhříváním na omezené plošce „kamene“. V sedačce samotné samozřejmě oblázky nenajdete. Efektu je docíleno pomocí soustavy zabudovaných měchýřků postupně nafukovaných dle programu konkrétní masáže. O dodávku vzduchu do všech sedadel se stará kompresor umístěný v kufru vozu a řídící jednotka v samotné sedačce potom napouští vzduch do jednotlivých měchýřků dle potřeby.

Stejně je řešena i bederní podpěra a boční vedení. V momentě, kdy auto najíždí do zatáčky jsou nafouknuty měchýře v boku sedačky, tak aby při jejím průjezdu poskytovaly dodatečnou oporu. O odvětrávání sedačky se pak starají vestavěné ventilátory, jež nasávají vzduch zpod samotné sedačky, kde je nejchladnější.

5.10.2018 6:00| autor: Martin Kusyn

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist