Je nový Mercedes třídy S chytrý jako slepice?

Ať si úvodní otázku vyložíte sebevíce pesimisticky, urážka pro novou chloubu německého koncernu to opravdu není. Naopak, něco podobného naznačuje i Mercedes.

I v případě, že sledujete zprávy o novém Mercedesu třídy S (W222) jen velmi zběžně, předpokládáme, že vám informace o jeho nové technologii použité ke zvýšení kvality jízdy a zajištění komfortu posádky neunikla. Pouze pro pořádek připomínáme, že jde o systém pojmenovaný Magic Body Control  a jeho úkolem není nic menšího než vyhlazovat nerovnosti silnice s účinností žehličky pohybující se po skrčené košili.

Samotná konstrukce je pochopitelně komplikovaná, princip je však poměrně prostý. Nad vnitřním zpětným zrcátkem jsou umístěné dvě kamery, které stejně jako oči snímají silnicí před automobilem. Výsledný digitální stereo-obraz zpracovává elektronika, která následně permanentně a v předstihu přizpůsobuje odpružení auta (a to jak tuhost, tak i zdvih) aktuálním podmínkám.

Jak Magic Body Control funguje, v praxi vysvětluje rámcově snadno pochopitelné instruktážní video, ve kterém je jasně vidět rozdíl v kontrole pohybů karoserie dvou Mercedesů, respektive téměř stoickou rovnováhu auta se systémem MBC na palubě.

Ještě snadněji však lze principu nového podvozku porozumět z téměř geniální nové reklamy Mercedesu. Pravdou je, že bez kontextu nemusí každý pochopit, co tím chce automobilka říci, případně se můžou najít škarohlídi, kteří budou tvrdit, že je nová třída S chytrá jako slepice, každopádně paralela mezi drůbeží a chováním stuttgartské vlajkové lodi je opravdu na místě a upozorňuje na ni samotný Daimler. Podívejte se…

24.9.2013 2:25| autor: Miro Mihálik

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist