Lamborghini motá hlavy (Murciélago díl třetí)

Přichází třetí obrázek ze šesti slíbených. Ukazuje nejasné kontury interiéru auta. Jenže jakého?

Dokonale zmást celou novinářskou obec se Lamborghini podařilo na výbornou. V Sant´Agatě přitom možná neměli nic takového v plánu. Jenže před několika dny začaly plnit stránky blogů zprávy o tom, že Italové nechystají do Paříže jeden, ale hned dva koncepty. Pokud jsou pravdivé, které auto nám Lamborghini poslední týdny postupně servíruje?

Původ matoucích zpráv lze vysledovat k „nejmenovanému zdroji“, který prozradil plány setkání amerických dealerů značky v Sant´Agatě. Prodejci si mají prohlédnout dvě studie: LB715-5 a 83X. Označení první z nich napovídá, že právě ona by měla být očekávaným nástupcem Murciélaga – v souvislosti s ním se totiž mluvilo o 715 koních. Je pravda, že písmena LB a pětka v názvu přináší víc otázek než odpovědí.Jenže to není největší problém. Co si máme myslet o 83X? To nikdo neví, mohlo by jít o další variaci na čtvery dveře alias Estoque, velké dvoudveřové kupé s motorem vpředu, nebo první ukázku nástupce Gallarda. Nezapomeňte, že desetiválcové Lambo je tu s námi už od roku 2003 a jeho čas se chýlí ke konci. A existuje ještě čtvrtá možnost: žádné dva koncepty nebudou, spekulanti se mýlí a na stánku Lamborghini najdeme jen nové Murciélago (které se bude jmenovat jinak).

Spekulace o dvou konceptech otevírají otázku, napsanou v prvním odstavci: čím nás to Lamborghini vlastně krmí? Deset otvorů ve dvou řadách na obrázku číslo dvě nás zprvu nechalo chladnými, vždyť ne každá díra musí mít vlastní válec. Jenže co když počet otvorů skutečně souvisí s uspořádáním motoru? Pak by fotky nemohly patřit k nástupci Murciélaga, ten totiž bude dvanáctiválcový.

autoweb.cz

21.9.2010 9:50

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist