Lamborghini Centenario musí na kuriózně malou svolávací akci kvůli ještě kurióznější závadě

Svolávací akce nejsou radostnou událostí pro žádnou automobilku. Vždy je nepříjemné přiznat, že auto i přes roky testování může obsahovat zdraví ohrožující prvek. Některé věci jsou prostě zásadní!
titulka_lamborghini_centenario_svolavaci_akce-1100x618.jpg Zdroj: archiv redakce

Zdroj: Lamborghini

Supersporty z Itálie jsou proslulé svými problém s chlazením a ročně pár z nich skončí v plamenech. Nikoho by tedy asi nepřekvapilo, kdyby automobilka ze Sant‘ Agaty svolala své vzácné vozy právě kvůli tomuto problému. Technika exkluzivního vozu však funguje správně, řidiče a spolujezdce v tomto případě ohrožuje něco mnohem zákeřnějšího.

Specialisté automobilky totiž udělali převelice závažnou chybu, na kterou upozornil americký Národní úřad pro bezpečnost silniční dopravy a všech 11 kusů vzácného supersportu provozovaných na území Spojených Států musí být svoláno do servisu, aby u nich byla provedena výměna kritické součástky.

S jakým problém se vlastně Lamborghini Centenario potýká? Není to nic menšího než špatný štítek s maximální povolenou hmotností. Hrozí tak přetížení vozu z důvodu nevědomosti majitele. Tedy teoreticky, lze si jen těžko představit, jak by někdo dokázal placatý italský supersport přetížit. Nejedná se zrovna o typ vozu, který byste použili pro stěhování.

10.5.2018 6:00| autor: Martin Kusyn | zdroj: Jalopnik.com

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist